| diablo4life a întrebat:

Care credeti ca este miezul conflictelor dintre generatii?

Răspuns Câştigător
| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Tehnologia aia mare. Acum pe cei din ziua de azi ii preocupa mai mult calculatoarele si exista o oarecare lipsa de comunicare. Devin inchisi in ei, apar lucruri noi, messengeru a devenit foarte popular pentru ca nu mai ai nevoie sa mai dai telefoane, sau sa te duci la persoana respectiva daca ai nevoie de ceva. Internetul a devenit o optiune des folosita de cei din ziua de azi, unde gasesc foarte multe informatii si foarte multe tampenii care le capteaza atentia. Deci e lipsa de comunicare, si multe lucruri noi si mult mai "cool".

11 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

o comunicare deficitara si absenta increderii

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mentalitatea, diferenta experientiala, intoleranta si rezistenta fata de nou, incapatanarea, egoismul absurd al fiecaruia de a avea dreptate, etc.

| rey a răspuns:

Generaţia trecută alcătuită in general din profitori, ameţiţi, rebuturi sociale, şi noua generaţie de la '92 încoaci nu cred că se pot înţelege, şi majoritatea noii generaţii este pedepsită la izolare de educaţie prin manele, hip-hop, lipsa de modele, lipsa de educaţie propriu-zisă în şcoli şi o societate coruptă.
Ce credeţi că ar rezulta din aceste descrieri? Mie mi-e frică să mă gândesc.

Răspuns utilizator avertizat
| anad a răspuns:

Daca tinerii ar sti... daca batranii ar putea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inferioritatea, puterea...

| yuly_6695 a răspuns:

Mentalitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mentalitatea.

| Pitika_5185 a răspuns:

Eu cred ca este stilul de viata al fiecaruia si anturajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pragul care desparte aceste generații este dătătoare de conflicte!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat