| anonim_4396 a întrebat:

Care e persoana in care puteti avea cea mai mare incredere si stiti ca nu v-ar trada niciodata? De ce? Cui puteti incredinta un secret?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Prietenei mele dintotdeauna, care a fost alaturi de mine in cele mai grele momente din viata mea, ea stie totul despre mine, ne stim de o viata, am crescut impreuna, suntem exact ca doua surori. si prietenia noastra rezista si la mii de kilometrii distanta, nimeni si nimic, nu poate sa o distruga.

26 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ideal ar fi ca cei mai buni prieteni sa-ti fie parintii, egal cat de batran esti. Daca nu se poate, preotului, psihologului, pentru ca oricui spui un secret, intotdeauna se va gasi o persoana mai devreme sau mai tarziu care va afla secretul tau. Vreau sa-ti spun ca prieteni adevarati se gasesc foarte rar, de aceea se spune '' prietenia este o floare rara ''.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Mama a fost singurul om din lumea aceasta in care aveam incredere si imi deschideam sufletul. Sigur de multe ori o vedeam cum sufera alaturi de mine si tacerea se asternea in sufletele noastre. Ne bucuram ca doi copii dupa ce îi povesteam intamplari hazlii in care doream sa o vad destinsa si voioasa. Dar... s-a dus, astazi se implinesc exact 3 ani de cand sufletul meu o plange.

| anad a răspuns:

Sora mea in care am incredere deplina si caruia ii pot spune si cere orice.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mama.

| Anca a răspuns:

Mama mea.
Dar nu orice secret!
Sunt lucruri pe care le stiu doar eu toata viata.

Janina
| Janina a răspuns:

Tati

| remus a răspuns:

Nu este persoana in care sa poti avea incredere, vai de omul care crede in om, numai pietrele( rocile)pastreaza secretele si ele numai cat timp nu sunt cretetate.

| albastrel a răspuns:

Prietenului meu si tatalui meu. vezi tu... intotdeauna m-am inteles mai bine cu baietii decat cu fetele :d

| Ea12345 a răspuns:

In nimeni.Am ajuns la concluzia ca in viata, nici cel mai mic secret nu poate fi pastrat de cel mai mai bun prieten.

| mariobros a răspuns:

In ziua de azi? Poate mama; ca e mama; pai atunci nu mai e secret daca i-l incredintez altcuiva.

| filipiak a răspuns:

Mama si tata singurele persoane care iubesc neconditionat!

| georgiana a răspuns:

Prietena mea care ma cunoaste de mult timp, imi stie tot romanul meu sentimental, lacrimi si bucurii. Ii pot spune un secret si am incredre in ea.

| DeeDee28 a răspuns:

Mama si tata happy

| Andreeagen a răspuns:

Eu eu sunt persoana in care am incredere depliana propriei mele persoane as fi capabila sa ii incredintez un secret.
De ce... pentru ca altcineva nu ar avea asa de multa grija de el cum am eu iar increderea mea in ceilalti e foarte... mica

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Nimanuihappy asta-i adevarul, si mamei daca i spun ceva si i zic sa taca a 2a zi vine barbatuso la mine si ma ia la misto ca asa-i...deci daca nici in mama nu pot avea atunci in cine? in prieteni? hai sa fim seriosi:-J

| Nita a răspuns:

Prietena mea. Pentru ca tin foarte mult la ea si stiu ca si ea la mine. Tot ei, normal.

| andy_3925 a răspuns:

In nimeni.prefer sa pastrez secretele pentru mine decat sa i le spun cuiva, pentru. ca mai apoi sa raman cu buza unflataoh go on

| κίllą a răspuns:

Jurnalul meu sad

| roolez a răspuns:

Varu. o prietena adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu? Nu e persoana, este inger, numai ingerilor si lui Dumnezeu ii pot spune totul fara oprelisti, viata m-a invatat sa ma feresc de prieteni, caci dusmanii se arata pe fata,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca exista o persoana anume, prima ar trebui sa fie cea care te-a ajutat cel mai mult si a trecut alaturi de tine prin ceea ce ai trecut tu, la greu si la bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei pot face ceva la care nici nu te asteptai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama pentru ca e unica pers care am ancredere

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

In sora mea pot avea incredere, insa pana acum am facut greseala de a avea incredere in prietenii si am fost extrem de dezamagita, si mamei ii pot spune multe lucruri, insa totusi sora stie sa pastreze cel mai bine secretele happy pentru ca si ea mi le spunewinking

| missmarvel a răspuns:

Mami logik

| emilia40 a răspuns:

Duhovnicul. Ar trebui sa avem toti un duhovnic al nostru. Pentru cei fara de nici un Dumnezeu, nu stiu. Iar secretul nu mai e secret daca il spui.