| Andrei26111999 a întrebat:

Cat de mult conteaza o dantura frumoasa și un aspect îngrijit, adica un om, indiferent de trăsăturile genetice, se spala, are un corp potrivit, nu este gras si nici foarte slab, miroase bine pe lângă el, se imbraca casual? Cât de mult conteaza în atragerea unui partener, vorbesc de lucruri care pot fi îmbunătățite la o persoana pe plan fizic?

4 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

99%, atat de mult conteaza.

Si daca esti un 10/10 din punct de vedere fizic, tot trebuie sa te speli, tot trebuie sa porti haine curate, tot trebuie sa iti menti corpul intr-o forma acceptabila.

Nu zice nimeni ca avantajele genetice nu conteaza in atractie, dar dintre toate lucrurile care pot atrage o alta persoana, daca unul din ele e sever deficitar, ti-ai pierdut toate sansele, indiferet de cum te descurci cu restul.

Gandeste-te asa: Un barbat in forma, inalt, blond, ochii albastri, imbracat mereu doar cu haine de firma, dinti albi si drepti, job ok, amuzant... dar pute de nu poti sta langa el. Pentru un singur aspect lumea va ignora complet toate celelalte "avantaje" pe care le-ar avea fata de restul.

Deci, pe scurt, nu conteaza neaparat sa incerci sa fi top din toate punctele de vedere, cat conteaza sa nu fi la 0 cu nici unul.

| ioana748 a răspuns:

Foarte mult conteaza daca esti in perioada de împerechere sa ai un aspect si miros placut.Cum altfel sa atragi sexul opus.
Insa pe langa aspectul fizic mai sunt si alti factori.
De ordin interior.
Depinde ce doresti sa atragi.

| Cipi1212 a răspuns:

Dantura frumoasă e avantajoasă.

| 1onur a răspuns:

Pentru mine contează să fiu curat nu pot intra în biserică murdar și ne îngrijit a-și face păcat.