| petronela_4784 a întrebat:

Cat de mult va doriti sa ajungeti un om important in viata?

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

ESte visul meu sa ajung cineva important in viata!
Deci 100% imi doresc acest lucru.
Vreau sa fiu mandra de mine si sa fie si ceilalti din jurul meu mandrii de mine, sa fiu admirata pentru ceea ce fac.
Sa ajung la o varsta si cand imi voi pune intrebarea ce am realizat in viata sa am raspunswinking

11 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ceva important? pai nu vreau sa ajung vreo vedeta, sau politician sau ceva de genul
vreau sa am o meserie calumea(arhitect de ex)care sa imi asigure o viata buna, sa fiu o femeie implinita, nu o persoana mediatizata.

| Alexandru a răspuns:

Si regizorii de filme sunt apreciati, nu numai actorii.Asa este si in viata... succesul si multumirea de sine nu se masoara in laude, ci in simtamintele de bucurie pe care le ai cand constati ca, macar esti respectat. Oricum, la cat este lumea de nedreapta in zilele noastre, adevaratul aport adus la ceva nu se mai recunoaste sau nu se mai vrea a fi recunoscut intr-o lume care se guverneaza pe principiile tradarii, furtului, individualitatii.

Nu este nevoie ca numele sa iti fie mentionat intr-o colectivitate ( la locul de munca spre exemplu ) atat in sensul bun - mai ales, cat si in sensul negativ.
Nu. Important este ce simti tu, daca nu ti-ai uitat respectul de sine si cel manifestat fata de cei din jur, chiar daca ti se raspunde ostil de cele mai multe ori.
Daca amorul propriu iti este satisfacut, poti spune ca esti important in viata!
Chiar si decat pentru tine!

| anka a răspuns:

Nu vreau deloc sa ajung un om important pentru altii. Sau poate sunt deja dar nu stiu eu? Mi-e de ajuns faptul ca sunt importanta pentru familia mea. Nu sunt de acord cu ce a spus @Zianna. Consider ca multi dintre cei care se considera importanti sunt niste nefericiti nerealizati sentimental si familial.

| Lorє๔คnค a răspuns:

Pai, de fapt eu imi doresc asta cel mai mult.Pentru mine e important sa fiu la un liceu bun, facultate buna, serviciu, deoarece cei care nu ajung oameni importanti in viata, nu sunt prea fericiti.
Si eu imi doresc asta pentru ca vreau sa-i fac si pe parintii mei mandrii de mine, dar mai ales sa ajung unde-mi doresc

| Lorє๔คnค a răspuns:

Anka, nu vreau sa ajung ceva important pentru altii, ci pentru mine, da, as si vrea ca si parintilor mei sa le placa ceea ce sunt, dar nu asa mult, dar nu-mi pasa de parerea altora, si nici nu ma consider prea importanta

| rebela a răspuns:

Nu vreau sa ajung un om important pentru ca cere multe sacrifici. Vreau sa-mi traiesc viata si atata timp cat sunt importanta pentru familie si prieteni imi este de ajuns si sunt fericita.

| Damian a răspuns:

Deloc, eu vreau sa trec ca rata prin apa

| Zady a răspuns:

Sincer in felul meu sunt deja destul de important pentru prietenii mei si e suficient nu am nevoie de mai mult nu stiu ce parere au altii

| girl95 a răspuns:

Foarte multhappytongue

| jolie a răspuns:

Mi-am dorit f mult dar mai am o treapta de urcat cand vrei ceva cu adevarat faci ambitia conteaza cel mai mult

| lidia4you a răspuns:

Imi doresc asta dar nu pot sti daca o sa se intample asa ca astept sa vad ce imi rezerva viitorul