| arabela_9342 a întrebat:

Caut mama purtatoare, stiti pe cineva si cam ce sume se pretind?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sar'mina.Sa ai parte numai de bucurii indiferent ce solutie ai alege.

22 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pot sa jur ca s-a discutat asta pe TPU iarna trecuta si am fost socat de numarul ofertelor. Am incercat sa gasesc pagina dar n-am reusit, nu stiu daca a fost stearsa. Dar tin minte sigur, a fost o surpriza puternica, era o licitatie in toata regula. Tin minte ca cineva a oferit 100 mil. lei vechi si au aparut o gramada de raspunsuri care cereau diverse alte sume.

Abh
| Abh a răspuns:

Arabela, intrebarea de care se vorbeste mai sus e asta: http://www.tpu.ro/......sau-un-id/
M-am uitat fugitiv peste el si preturile cerute variaza intre 10k si 45k euro. Exista si niste numere de telefon acolo. Bafta.

| arrriadna a răspuns:

Puiule, la cati copii institutionalizati exista, daca nu il poti face tu insati, mai bine iei unul "de-a gata" nedorit si abandonat... Tot aia ar fi, considerand ca mama lui purtatoare l-ar abandona tie.

soothe
| soothe a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. Sincer. Sa stii ca pana la urma copilul tau este cel pe care ti-l da Dumnezeu... infiat sau "purtat" nu e mare deosebire. Am niste preteni care au infiat 3 (au avut si posibilitati). Toti frumosi si destepti si ii iubesc pe parinti mai mult decat ar fi fost copii lor naturali. Macar intereseaza-te.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Chiristachecelite da si eu am vazut articolu de vreo luna si au fost foarte multe oferte mai pune-l odata la dragoste si sex si sigur o sa gasesti pe cineva
pa pa :p

| Roby67 a răspuns:

Arabela, aici sunt fete tinere care au prima menstruatie, primul sarut samd, nu profesioniste cum cauti tu.winking

Răspuns utilizator avertizat
| xuanbou a răspuns:

Nu le umple buzunarele la toate tinerele astea angryangry! cum mah, sa faci un copil pentru. o masina sau pentru. alte nevoi. ce suflet aveti in voi mai copilelor?

| no name a răspuns:

Ai putea infia unu sunt destui care au nev de o familie...ai face un bine unei vieti!

| mocatofa a răspuns:

Ce pretentii ai in legatura cu mama " si cam cat poti sa oferi? dar nu cred ca ai sa gasesti pe siteul asta " ar trebui sa pui un anunt intr un ziar sau la o clinica de specialitate 'cu un contract, conditii' etc. mult noroc " bee happy"" sper sa gasesti pe cineva " poate reusesti sa ti-l faci tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu arrriadna.Copii nu au nici o vina, ca au fost abandonati.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut si eu articolul trecut, si daca cineva vrea asta si simte ca nu va avea problema in a ti-l da in brate dupa ce l-a purtat noua luni...asta e problema voastra! Oricum e o problema care tine de multi factori care aici nu cred ca se pot rezolva, dar cine stie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa fiu mama purtatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Arabela! Ma numesc Elena, sunt din orasul Constanta, am 29 de ani, sunt foarte interesata de problema ta si mi-as dori sa te pot ajuta, sunt dispusa sa fiu mama purtatoare. Am apelat la aceasta metoda din motive financiare.As vrea sa pot lua legatura cu tine poti sa ma contactezi la nr. 0721701145

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.sunt amalia am 23 ani sunt asistent medical, casatorita am o fetita, nu fumez. daca te intereseaza vb 0765752121.doresc seriozitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc Ana, 30 de ani, sunt divortata, am un baietel, nu am vicii, sunt sanatoasa cu analizele facute recent speciale pentru fiv as dori sa fiu mama purtatoare pentru o familie serioasa.adresa de mess este ana_mariaa41@yahoo.com 15000 euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna-ma sa vb de problema ta. 0747963630. mersi. grety

| kidulinha a răspuns:

Stai ca in intervalul de timp de vreo 5 zile, octaviana a mai crescut pretul cu 2000 euro ...Doamne straight face vorba celor de mai jos, ia unul de la orfelinat.Si el are dreptul la viata.si daca tu i-o poti oferi, nu inteleg dc n-o faci. De ce sa se mai nasca unu' cand sunt atatia pe care ii poti ajuta? Ok, bine spus ca o femeie sa nasca un copil si sa i-l dea unei femei care nu poate face este "cel mai mare dar" pe care il poate face o femeie altei femei. Dar daca nu-l iei de la orfelinat cand poti sa o faci e cel mai rau lucru pe care poate sa i-l faca o femeie unui copil.
Gandeste-te.tongue

| arabela_9342 explică:

Din pacate sufar de o boala incurabila si nu mi-l pot face eu.

| arabela_9342 explică:

M-am gandit mult si la adoptie, si poate fi o ultima solutie, dar.stiu cum e sa ai copilul tau, am avut o fetita care a trait 7 zile, si intr-un fel o vreau inapoi. Daca cineva crede ca ma poate ajuta.

| arabela_9342 explică:

Parerea mea sincera este ca persoanele care nu au trecut prin ce am trecut noi cele care am avut un copil si nu mai putem face altul sa se abtina de la comentarii de genul "masina de facut copii"si altele total deplasate in situatia de fata.Nu cred ca exista ceva mai frumos, mai uman decat a vrea sa ajuti pe cineva la mare necaz.Nu spune nimeni ca e usor sa porti 9 luni un copil si apoi sa-l dai alteia dar e cel mai minunat lucru pe care il poate o femeie pentru a ajuta o alta.

| arabela_9342 explică:

Of, nu am reusit sa va raspund pentru ca mi-am luxat umarul drept si nu prea pot sa scriu.
Da, e adevarat ca poti infia un copil, si pentru mine asta e ultima varianta, din pacate cei care sustineti cu atata tarie adoptia nu prea cred ca ati vazut ce copii sunt oferiti spre adoptie, iar cei care sunt ok se "dau"foarte repede.Si cum am mai spus intai voi incerca sa am unul si din punct de vedere genetic al meu, dar preturile sunt destul de mari, ar trebui un credit la banca... vom vedea.