| samiZiciPompier a întrebat:

Ce aplicatii sunt bune pentru amici noi +/- o relatie?
Stiu de Bumble si Tinder.
Mai sunt si altele ok?

Apropo ceva sfaturi pentru a avea succes pe aplicatiile astea?
Poze ok am.

Mersi!

21 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai este si Badoo.
De agatat, se poate si pe Tiktok. E foarte multa lume acolo, si gasesti pretexte sa te bagi in seama, in comentarii.
Daca stii un minim de gramatica si te exprimi decent, deja esti peste media de acolo rolling on the floor

| dullcat a răspuns:

Aplicatiile acestea au deviat enorm de la scopul initial pentru care au fost create.Mai bine e sa cunosti oameni in real life, in felul acesta interactiunea va fi mai umana si nu vor exista tot felul de surprize.

| samiZiciPompier explică (pentru dullcat):

Surpize? Nu ma speria. Cum adica interactiunea va fi mai umana in real life? :s

| dullcat a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Adica, de exemplu, pe aplicatiile acelea poti da peste foarte multe persoane superficiale care sunt acolo numai pentru a primi follow pe Instagram, nu pentru a cunoaste oameni in interes amoros.Altii cauta numai sex si nici n-au bunul simt sa o lamureasca de la inceput, tocmai ca sa dea peste persoane care la randul lor cauta sex.Asa ar fi normal, nu sa isi bata joc de altii care vor ceva mai serios.Si e chiar stupid sa stai ore sau zile intregi dupa un raspuns amarat.In viata reala, fata in fata, nu poti sa dai seen, nu ai scuze, vorbitul se intampla in timp real si e altfel, impresia generala e alta, interactiunea e umana.

| samiZiciPompier explică (pentru dullcat):

Inteleg. mersi fain

| dullcat a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Nu ai pentru ce.

| anonimg a răspuns:

Cea mai bună aplicație este să te deplasezi la biserica adventistă de ziua a șaptea. Acolo vei găsi amici -și băieți și fete deopotrivă. Acolo vei ajunge să te cunoști cum niciodată nu te-ai cunoscut; să cunoști oameni cum niciodată nu ai cunoscut. Vei privi viața ta și a altora altfel decât o privești acum.

| samiZiciPompier explică (pentru anonimg):

O sa incerc sa ma deplasez regulamentar catre acel loc. Suna bine.
Dar nu sunt asa cu ochelari de cal oamenii acolo totusi?
Adica cine vrea sa ajunga la Dz se duce la scoli mai deep zic (no offense) happy

| anonimg a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Între tineri nu vei găsi persoane cu "ochelari de cal". Posibil să mai fie printre persoanele în vârstă.
Vei vedea că toți trăiesc pe pământ. Acolo vei găsi doar raționament, și nu vei găsi nicio manifestare ciudată așa cum poate ai auzit despre practicile bisericilor penticostale.

| Lupic?27 a răspuns:

Niciuna, acolo femeile au cont ca sa cerseasca atentie iar barbatii in speranta ca or sa **** ceva.

| ReddY25 a răspuns (pentru Lupic?27):

rolling on the floor

| Lupic?27 a răspuns (pentru ReddY25):

Ar fi comic daca n-ar fi tragic!

| samiZiciPompier explică (pentru Lupic?27):

Ma sa stii ca am intalnit si adevarate zane acolo. Adica asa par nu stiu.

| Lupic?27 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Zanele nici in povesti nu mai exista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti oriunde conteaza sa fi tu cine te place te place asa cum esti nu trebuie sa impresionezi trebuie sa fi placut pentru ceea ce esti

| samiZiciPompier explică (pentru anonim_4396):

Deci e bine cu burta si chelie asa? merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Burta poate sa fie de la geneticiuri la fel si chelia faci sport sa fi in voga dar n-are legatura ce zici tu

| vatadezahar24 a răspuns:

Aplicația we3 e super drăguță pentru prietenii, încearcă-o!

| vatadezahar24 a răspuns (pentru vatadezahar24):

încearc-o** și apropo am o prietenă pe care o cunosc tot de pe aplicația respectivă, cu care am o prietenie de 2 anihappy bănuiesc ca și tu cauți tot ceva de genul, nu?

| samiZiciPompier explică (pentru vatadezahar24):

Da, caut ce o fi, numa sa fie oameni ok... mersi!

| vatadezahar24 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Eu am întâlnit numai oameni ok pe ea, sper ca și tu la fel! Nu trebuie să îmi mulțumești!