| FinalFantasy a întrebat:

Ce ar trebui sa fac daca o persoana vrea sa imi recastige increderea in urma a mai multor dezamagiri? Sa o iert sau sa nu ma mai incurc cu ea?

Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci in amanunt o retrospectiva a tuturor dezamagirilor venite din partea acelei persoane, sa-ti pui ordine in ganduri, sa analizezi pe cat posibil cauzele ce le-au derminat.De prea multe ori suntem tentati sa spunem ca cineva ne-a dezamagit fara sa tinem cont de imprejurari, de anumite motive, de neputinta si de multe altele, ridicand pretentii si declarandu-ne nemultumiti.Nu lua hotarari pe care poate mai tarziu le vei regreta. Oricine merita inca o sansa.Lasa-i timp sa-ti poata demonstra ca doreste cu adevarat sa-ti recastige increderea.Cred ca nu ti-e nici tie indiferenta aceasta relatie. Iarta chiar daca ti-e greu sa uiti.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Toţi avem dreptul la a doua şansă! Aşa că mai încearcă! Încercarea moarte n-are! Baftă!

| mona a răspuns:

Daca ai dubi in privinta asta atunci mai acorda-i o ultima sansa

| faramatania a răspuns:

Oricâtă încredere ai mai acorda,dezamăgirile nu vor întârzia să apară. Dacă vrea să-ţi mai recâştige, încă, încrederea, probabil că nu şi-a consumat tot repertoriul(toată arta în a dezamăgi).Mai reflectează.Să nu regreţi. Poţi spune acum, nu, cu oarecare mândrie.Mai târziu s-ar putea să nu mai ai şansa aceasta.

| iKeel a răspuns:

Încercarea n-are moarte... Vorba lui onasis.

Dă-i o a doua şansă!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Pai as zice sa nu te mai incrci cu ea dar totusi incercarea moarte nu are, deci daca acel om s-a schimbat, intoarce+te la el.Dar ce s+a intamplat

| YouNoob a răspuns:

Ce dezamagiri?

| andrei123 a răspuns:

Sa astepti. se spune ca timpul le rezolva pe toate. momentan nu poti ierta atat de usor mai ales daca te'a dezamagit de mai multe ori. dar la un moment dat... daca tot iti va fi alaturi. vei ierta si ve'ti fi din nou prieteni..asa ca, eu zic ca acum ar fi prea devreme pentru a ierta pe cineva iar daca ierti atat de usor inseamna ca nici n a fost o dezamagire mare.

| stiutoarea9voastra a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i mai acorzi o sansa sa vezi cum se comporta daca vezi ca acea persoana se comporta la fel ca atunci nu te mai incurci cu ea