| parishiltonbia a întrebat:

Ce as putea sa ii iau mamei mele de 8 martie? Nu am deloc idei si as vrea sa ii placa. Va rog repede! Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

1. Fie ca e vorba de flori in ghiveci, fie de un buchet obisnuit, florile sunt intotdeauna un dar potrivit. Ele bucura intotdeauna si lumineaza o incapere prin frumusetea lor.
2. Bijuterii.
3. O esarfa e foarte potrivita oricui si intotdeauna necesara.
4. Ciocolata. O cutie cu bomboane este o bucurie atat pentru cei mari, cat si pentru cei mici. Chiar daca mama nu se omoara dupa dulciuri, in mod sigur va avea pe cineva drag care sa se bucure de ele.
5. O poezioara inramata intr-o rama eleganta si o felicitare cu niste cuvinte scrise din suflet.
6. Un CD sau un DVD cu muzica sau filmul preferat.

3 răspunsuri:
| Marya6329 a răspuns:

Eu zic ca un buchet de flori este maimult decat suficent, si poate un "multumesc" sau un "te iubesc" nu cred ca pentru ea, sau pentru orice alta mama conteaza atat de mult lucrurile materiale.Arata-i ca apreciezi ce a facut pentru tine si ce va face si multumeste-i.In fine daca tu chiar vrei sa-i iei un cadou gandeste-te sa-i iei o bratara, un lantisor sau ceva simbolic dar eu zic ca un buchet de flori ar fi suficentbig grin

| wildfirerock a răspuns:

Un buchet de trandafirihappy

| anonym17 a răspuns:

Da-i un trandafirsi pune-i o ata de martisor pe el.