| bobby_7474 a întrebat:

Ce asteptari aveti de la viata? asteptarile mele sint:sa-mi vad copii si nepoti sanatosi si fericiti, si sa ajung la virsta pensionarii sanatoasa, ca sa-mi pot creste si educa fericita nepotei

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Bobby,cei care i-au raspuns,nu au inteles,ca tu ai deja o " minune de nepoata"! Tineretea e atat de oarba,incat nu mai citeste si printre randuri. Ai dreptate! Pana si cei mai bogati si lipsiti de griji oameni de pe pamant, isi doresc dupa o varsta, sa fie sanatosi si cu totii se retrag in viata de familie. Putini inteleg acest lucru.Sanatatea ta si a familiei tale, cresterea si educarea nepotilor, sunt cele mai inalte idealuri.Nu strangerea miliardelor. Uita-te la cel care a inventat Ipod-ul, sau nu mai stiu ce, e miliardar si are cancer. El nu mai poate visa asa frumos ca tine.Si eu am aceleasi dorinte, si nu traiesc decat pentru nepoata mea.Pacat ca varsta pensionarii s-a prelungit asa de mult.Noi suntem obositi, ca natiune.

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Bravo happy Dar pana atunci mai ai atatea de facut incat atunci cand vei ajunge la varsta aia ai sa uiti gandul asta ce il ai acum.Dar acum ai o gandire optimista si asta e bine.Nu uita de sanatatea ta, ea conteaza cel mai mult pentru ca fara ea nu vei putea ajunge acolo.Eu personal imi doresc sanatate, asteptarile noi le facem cu mainile noastre.Bafta!

| oanacatalina a răspuns:

@GanduriAlbe: si putin noroc... stii cum se zice, sanatosi au fost si cei de pe Titanic big grin

| Joanne a răspuns:

Pai deocamdata vreau sa traiesc precum un adolescent normal al anului 2011, sa realizez macar jumatate din cate imi propun, sa reusesc sa fiu eu insami oriunde, oricand.
Pentru viitor sper sa termin o facultate(nu m-am decis deocamdata care) pentru a gasi un job bun.
Mai departe nu pot sa privesc, pentru ca nu stiu ce va fi mai important atunci pentru mine: cariera sau viata de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar sanatate.

| bobby_7474 explică:

Draga gigiro felicitari, si la toti va multumesc.