| AnotherSimplePerson a întrebat:

Ce ati face daca ati fi din nou copii? Ce regretati cel mai mult ca nu ati facut/ca nu ati apreciat/profitat? De ce sunteti mandri?

15 răspunsuri:
| CristiPavel a răspuns:

Nu regret nimic. Tot binele si tot raul trait m-au invatat lectii, totul a fost asa cum trebuia sa fie.winking

| francesca89 a răspuns:

Regret ca m-am grabit sa sa ma maturizez inainte de vreme.

| JajaAliensHere a răspuns:

Desi inca mai sunt copil (am 15 ani), cred ca pot sa raspund si eu la intrebarea asta si pot spune ca n-am amintiri prea frumoase si nu-mi doresc absolut deloc sa dau timpul inapoi, ci dimpotriva, vreau sa treaca mai repede timpul, sa ajung majora si pe parcurs sa-mi fac viata mea. Si nu spun asta ca fiind un moft de adolescent, pentru ca numai Dumnezeu stie prin cate trec eu in ultima vreme.

| gigel68 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Am avut o copilarie urata, dar nu as refuza sa o mai traiesc o data. nu ca as vrea sa schimb foarte multe, as vrea sa ma mai simt fara griji, liber. sa pot face ceea ce vreau fara sa raspund pentru asta.
prin ce treci in ultima vreme de e asa de rau? asteapta sa termini scoala si ai sa vezi ca de abia atunci incepe raul.

| JajaAliensHere a răspuns (pentru gigel68):

Problema mea nu este legata de scoala, ci de familia mea. Parintii mei sunt divortati de cand aveam eu 3 ani, iar mama isi da nervii pe mine din orice, ma barfeste cu vecinii si imi spune de nenumarate ori ca regreta faptul ca m-a nascut. Si de parca asta n-ar fi de ajuns, am si o boala la care nu exista tratament si majoritatea prietenilor nu ma inteleg si au impresia ca scopul meu e sa-mi plang de mila. Si oricum, asta e rezumatul la tot ce mi se intampla.

| francesca89 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Incearca totusi sa fii copil cat mai poti.Si parintii mei au divortat cand am avut 15, deci a fost si mai rau.Toate problemele si suferintele trec odata, stiu ca suna a sablon dar chiar asa e.Can't rain forever!

| JajaAliensHere a răspuns (pentru francesca89):

Merci pentru sfat! happy Fac tot posibilul sa gandesc pozitiv, sa uit de stres, dar uneori simt ca duc o viata lipsita de sens si incep sa ma intreb care e motivul pentru care m-am nascut si ma gandesc cu teama la ce viitor o sa am.

| francesca89 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Heii ai doar 15 ani cum sa te gandesti ca duci o viata lipsita de sens? nu te'ai nascut din greseala.cu totii avem o menire, o chemare. Dupa liceu/facultate iti vei da seama ce vrei cu adevarat de la viata(sau nu tongue)si sunt sigura ca nu vei fi o muncitoare in 3 schimburi.numai bine

| JajaAliensHere a răspuns (pentru francesca89):

Multumesc big grin Chiar sper din tot sufletul sa mi se intample ceva frumos pe viitor.

| gigel68 a răspuns:

Mi-as fi inceput viata sexuala la 12 ani si nu as fi refuzat nici o urata. sunt mandru ca mi-am inceput-o la 13. laughing

| DdDdde a răspuns:

Eu regret ca atunci cand erakm mica nu ma interesa de nimeni si nimic ma faceam de ras spuneam ce imi venea in cap si ma distram mai ales in vacante la marehappy

| BeatriceBiaa a răspuns:

Le-as fi acordat mai multa atentie parintilor si as fi profitat de prezenta lor!

| puishor69 a răspuns:

Regret ca nu mai stau afara de la 10 dim pana la 10 seara.
sunt mandru de perioada din generala, si clasele 11-12 din liceu
regret ca nu mai suntem atat de multi in cartier.

| OanaMOM a răspuns:

Regret ca m-am strambat in poze caci acum cand ma uit la amintiri mi-e rusine

| raluca_8360 a răspuns:

Eu una m-as bucura de copilarie! Sincer.