| Dismally a întrebat:

Ce ati prefera: o relatie toxica sau una plictisitoare? Sa presupunem ca nu ar exista ale optiuni big grin

35 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Una plictisitoare.
Asi putea sa-mi vad de treburile mele fara certuri in familie (unde ai fost? cu cine? de ce? etc. ).

| Dismally explică (pentru Bula):

Treburile tale insemnand ce? laughing

| Bula a răspuns (pentru Dismally):

Orice...winking

| Dismally explică (pentru Bula):

Pai vezi ca trisezi laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Una plictisitoare ca oricum nu prea imi plac schimbarile

| Dismally explică (pentru suntserios):

Da, aia e constanta sigur happy

| Drimmero a răspuns:

Niciuna, burlacia chiar nu suna rau daca ai doar optiunile astea pe tava.

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Si asta e adevarat big grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

Plictisitoare, dude. I can spice it up, ffs. Dar sa tot bag antidoturi la toxicitate, nu.

| SilentRain a răspuns:

Prefer ceva intre cele doua
Aia care au zis că preferă o relație plictisitoare se mint singuri, majoritatea divorțurilor sunt din cauza monotoniei
Relație toxice sunt intense deci mai atractive

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Nu merge intre, doar una din variante, altfel ar fi prea simplu big grin

| SilentRain a răspuns (pentru Dismally):

Da pai nu-mi place nici una
Dacă mă plictisesc mă simt prea singura și nu-i bine, aia toxica e mai amuzante ...aia să rămână

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Asta era si ideea, sa fie doua variante ambele proaste big grin

| Hammurabi a răspuns:

Una toxică.
Îmi place să cred că aș fi în stare să o detoxific eu. laughing

| Dismally explică (pentru Hammurabi):

Si daca nu reusesti? laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru Dismally):

Asta e.
Am încercat și mă învăț minte. laughing

| carevaescu a răspuns:

La un moment dat toxicitatea devine plictisitoare si plictiseala devine toxica

As prefera una plictisitoare, oricum restul vieții e toxic.

| Dismally explică (pentru carevaescu):

Nu stiu daca te poti plictisi de aia toxica, poate te saturi dar asta e cu totul altceva laughing

| CleanHeart a răspuns:

Toxica laughing dar să fim 2 toxici inteligenți

| Dismally explică (pentru CleanHeart):

Da, cred ca e nevoie de un nivel de inteligenta similar pentru a functiona o relatie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că îmi place suferința până la urmă, deci răspunsul este una toxică. happy

În cea toxică trăiești mai intens, eu oricum și când stau cu zilele, analizez tot, dar să mai ai și ce analiza, "de ce s-a comportat așa?", "de ce vrea aia și nu aia?", "de ce e așa și nu așa?". Uhhh, astea da teme existențiale și vreme de a trece mai repede. laughing)))

Deși la cum sunt eu, găsesc eu și într-una plictisitoare ceva neplictisitor de analizat/disecat/rumegat. N-ai cum, când ești omul analizei, și țânțarul devine armăsar rolling on the floor))))

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca e un tip violent?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Ehhh, aici nu știu. M-ai încuiat. happy Dintre toate chestiile, nu aș fi de acord cu bătaia la un bărbat, deoarece eu chiar nu am fost bătută în copilărie, nici chiar de tata, așa cu nebuneala lui cum era, nu o dat o palmă către mine happy mama nici atât, doar bunică-miu mi-o tras vreo două cozi de mătură pe spinare când eram mică, dar oricum o trăit puțin și deci nu a apucat să mă bată prea mult rolling on the floor))) doar bullyingul școlar mi-o pus capac și tocmai că acolo nu aș vrea să mă mai întorc vreodată, adică în postura de a ridica vreun bărbățel mâna sau pumnul la mine, dar sincer, acum că mă gândesc mai bine, tot toxica o aleg, am uitat că și eu i-am bătut pe băieți în școală și why not? Acum mai ales adultă fiind, pot să dau, nu aș fi fană dat cu tigaia, că nu prea știu să gătesc așa că tigaia nu e vreun simbol sau ceva pentru mine, dar găsesc eu ceva. De fapt ba chiar am zile când aș vrea să dau în cap/față cuiva, acele zile ar fi perfecte să i dau un pumn direct bărbățelului meu. rolling on the floor)))) Sac de box îl fac. big grin Acum se explică de ce nu mă vor bărbățeii grasă, știind ce monștrii zac în mine, ar cam fi greu să-mi facă față. laughing))))
Deci în final tot toxica o aleg, dar sper să stea departe de mine totuși bătăușii, nu facem echipă bună. Doi nebuni, fac accidente. happy

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Da, clar nu te plictisesti laughing Pai in cazul acesta daca nu e toxica o poti face tu big grin

| AdioTPU a răspuns:

Mai degrabă plictisitoare...pentru că aș aduce eu sarea și piperul in eahee hee

| Dismally explică (pentru AdioTPU):

Si asta e o solutie big grin

| 120bulevard a răspuns:

Barbatii vor relatii plictisitoare pentru ca s-au saturat de gura iubitelor, nevestelor si fetele alea toxice pentru ca sunt iubitoare de drame majoritatea, cele mai multe dintre ele nu se multumesc cu atentia unui singur baiat si recurg la 10winking stai sa vezi cum iti face capu calendar si te face in toate felurile cand ii spui sa-i dea block unuia care se da la eawinking

| Dismally explică (pentru 120bulevard):

Nu cred ca de gura iubitei/sotiei vor barbatii una plictisitoare, trebuie sa fie alta explicatie happy

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Daca preferi o relatie toxica in defavoarea uneia plictisitoare, tu ori n-ai avut un tata care te-a iubit pe parcursul vietii ori esti prost facut gramada, eu prefer una plictisitoare, trebuie sa fii retardat mintal sa-ti placa sa te certi din 2 in 2 zile pe niste motive de tot rahatul, nu zic ca in aia plictisitoare nu te certi dar nici chiar asa, n-am chef de drame si scandaluri ca mi s-a acrit, vreau una care sambata seara sta cu mine in pat si mananca ceva si se uita la seriale decat una care iese in club singura cu prietenele ei c#rve si o impinge la pacate pentru ca asa e smecher si asa e la moda si astea-s timpurile domne, TIMPURILE MODERNE, am ajuns sa ne schimbam partenerii mai des decat sutienul

| anonim_4396 a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

La aia cu schimbarea ai dreptate. Chiar susțin că relațiile, dar mai ales căsniciile din ziua de azi se schimbă precum șosetele. Tocmai pentru că e și ideea asta acum, că orice mică ceartă sau la orice mic conflict, lumea trebuie să plece fiecare pe drumul lui, dar și că deși lumea s-a emancipat, parcă lumea e mai conflictuală decât acum 2, 3 decenii în urmă. Însă una toxică unde există sarea și piperul este totuși faină în viziunea mea. happy Și da, eu una chiar nu am prea simțit o iubire mare față de sexul masculin în familie, deci cine știe o fi și ăsta un motiv. laughing) Dar ce ar fi viața asta și fără dramă? Prea plicticoasă. laughing) Ș-așa viața mea e super plictisitoare, nu se întâmplă nimic prea ieșit din comun. laughing) Deci există și specimene care aleg toxicitatea în final. Ba chiar cred că unii oameni sunt făcuți special pentru a absorbi toxicitatea asta. laughing)

| ganeamariandumitru a răspuns:

Aș prefera o relație plictisitoare.

| Dismally explică (pentru ganeamariandumitru):

Cred, mergi la sigur happy

| Damian10mm a răspuns:

O relatie plictisitoare, deoarece in cea toxica exista tot felul de certuri, reprosuri, sunt cazuri in care pur si simplu partenerul respectiv cauta sa te enerveze, sa te faca gelos/geloasa si chiar este duereros si ne afecteaza foarte mult pe noi, respectiv sanatatea noastra emotionala. Dar intr-o relatie plictisitoare situatia este mai linistita

| Dismally explică (pentru Damian10mm):

Corect, ai parte de liniste.