| Lora1 a întrebat:

Ce credeti despre relatiile la distanza intr-e 2 persoane care nu sa-u vazut niciodata? happy happy

26 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De cele mai multe ori nu au viitor astfel de relații!
Pa, pa.

| pisoias a răspuns:

Ca n-au nici un viitor. Daca cei doi nu s-au vazut niciodata nici nu stiu cu cine converseaza(fata/baiat). Deci nu se poate vorbi despre o relatie.

| mona a răspuns:

Nici nu se pune problema, aceste relatii daca se pot numi asa, nu vor rezista, sunt doar o pierdere de timp

| MasterOfDisaster a răspuns:

E o pierdere de timp, si nu se poate numi o relatie.

| raluca0306 a răspuns:

Sunt dragute asa pe moment.

| Pricked a răspuns:

Tu ce crezi despre persoanele ca nu stiu sa scrie corect?

| vali1985 a răspuns:

Nu sunt de acord.

| anonimg a răspuns:

E ca si cum ai face dus in cada si sa crezi ca esti la mare...

| Oana92 a răspuns:

Cum poate sa existe o relatie intre 2 persoane care nu se cunosc? Ce isi pot oferi unul altuia?

| Dariusuu a răspuns:

Nu cred ca o poti numi relatie.

Tu crezi ca aici merge iubirea prin cablu?

Nu cred ca poti sa ai sentimente pentru cineva, daca tu nici macar nu l-ai vazut macar odata.

Te pup.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dacă ești persoană inteligentă,și știi să citești personalitatea unui om prin intermediul comunicării atât scrise,cât și verbale,dar prin intermediul virtual,sau telefonic,și fără posibilitatea stimulentă în comunicare prin empatie,respectiv printr-un semnal emoțional superficial,ireal,dar care totuși simulează o perspectivă asupra personalității fiecărui individ,atunci poți spune că șansele ca o asemenea relație să funcționeze sunt relative,în funcție de încrederea reciprocă dintre cei doi indivizi.
Șansele ca o astfel de relație să meargă depind de interesele comune ale indivizilor,precum și de modul de gândire,de răbdarea de care dispun și de temperamentul lor.
În concluzie, ești sigur/ă pe tine, știi ceea ce faci, acționează. Până la urmă, e doar o viață...

| Stelutza1990 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Daaa, bun raspuns ai dat.
Mai invata-i pe oamenii astia sa-si gaseasca,, iubiri,, pe net.

| iurii75 a răspuns:

Ambii se vor stărui să producă o impresie cît mai bună, mai bună chiar decît sînt ei în realitate și atunci pe cine vei îndrăgi -pe o persoană reală sau imaginară.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Trebuie să fii foarte, foarte precaut.

| AndyLavy a răspuns:

Sunt speciale, te fac sa suferi cel mai mult, insa atunci cand merita, cand iti amintesti de modul in care l-ai cunoscut/ ai cunoscut-o, e un sentiment. diferit.
Depinde de mai multe aspecte. As putea vorbi despre asta la infinit ( din propria experienta ).
Daca gasesti persoana potrivita merg, daca nu nu, insa in viata este bine sa incercam putin din fiecare happy

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pai nu exista o relatie in situatia asta, decat o impresie! realitatea este cea care decide!

| Havok83 a răspuns:

Eu iti pot raspunde.Aseara m-am despartit de o fata din olt mai exact din caracal eu fiin din braila.Si sincer ma atras la ea sensibilitatea ei si in fine mia placut.Si m-am lasat dus de valul iubirii si m-a interesat mult mai putin distanta si si am avut o relatie de 2 luni. Vorbeam doar la telefon si din poze ne vedeam unul pe altul.Si aseara am. deoarece totusi am simtit ca nu mai avea nici un fel de rost relatia asta.Si sincer eu nu prea sufar pentru ca nu am simtit-o langa mine nu am vazut-o nu m-am intalnit cu ea.Si asta a fost tot.Eu unul nu ti-as dori o relatie de asta pentru ca e o mare pierdere de timp.Succes.

| ChocolateFantasy a răspuns:

Ofof.e greu, mai happy In primul rand, ca o observatie, se scrie S-AU nu sa-u happySi ca sa fiu ON TOPIC, eu nu mai cred in relatiile la distanta.Am crezut pana la un moment dat, am si avut parte de o relatie la distanta, dar mi-am dat seama ca nu e buna nimic. Daca la 12 noaptea vreau sa dau o fuga pana la el pentru ca vreau sa-i dau un simplu pupic,ce fac? N-am bani,ma duc sa-mi amanetez? N-ai cum sa ai o relatie la distanta,nu stii ce sentimente pune celalalt, nu stii cum se va finaliza (se poate finaliza, intr-adevar, si prin mutatul unuia din voi in orasul celuilalt, dar cam rar.).Nu iti recomand de nici o culoare.Nu poti, efectiv sa traiesti prin intermediul sms-urilor/messului /telefonului.

| Đεмоη a răspuns:

Pai ce anume sa cred despre relatiile la distanta, fi mai explicita.

| mihai9770 a răspuns:

Cred ca nu ar merge niciodata.

| RaVennARaVen a răspuns:

Ca-i o prostie? laughing

| Katerina94 a răspuns:

Of.ce sa cred ...sunt in situatia asta de doi ani si sunt o fire sceptica din punctul asta de vedere.Nu credeam dar acum pur si simplu ma lupt cu sentimentul ala de dor.in 3 saptamani ne vedem in sfarsit dupa 2 ani.momentele acelea vor face lucrurile sa fie clare. orice s`ar spune la telefon si pe net nu e ca atunci cand e langa tine.In viata e bine sa incerci de toate dar din proprie experieta iti zic trebuie sa ai un caracter puternic sa faci fata unei asemenea relatii si daca sunteti prea tineri mai bine o lasi balta n-are nevoie nici un rost mai ales daca distanta e prea mare.Dar orice lucru in viata te formeaza ca om.E frumoasa orice relatie dar si dureroasa in acelasi timp.

| MisterIntunecat a răspuns:

Daca chiar va iubiti va merge, sa stii! :*

| marlboroYkent a răspuns (pentru MisterIntunecat):

Mister cum sa iubesti o persona virtuala? cati ani ai 12 sau 15?

| AlinaAlinutzaAlincik a răspuns:

In primul rand nu stii cum arata acea persoana : doar in fotografii (l-)ai vazut(-o) pozele alea poate ca sunt puse de mult timp in urma.
2. Nu stii ce se intimpla cu (el) ea.
3. Nu poti sti daca el se intilneste cu alt cineva acolo.
4. Nici o relatie la distanta nu tine.
5. Nu ai idee cu cine de fapt vorbesti de exemplu:
Eu am cont pe Facebook dar nu imi pun poze cu mine ci cu Selena Gomez sau alt cineva.

| Copacea_Kosmyn_1996 a răspuns:

Da, se pot numi relatii, eu am o relatie de 4 anii, 1 an am asteptat ..si am reusitt si duc o relatie de vis...cu iubita mea pe care nu o voi lasa niciodata pa, pa