| emutza a întrebat:

Ce credeti visurile sunt menite doar pentru a ne indulci somnul sau sunt menite sa devina realitate? daca sunt menite sa devina realitate cce pot face sa se indeplineasca visul... desi e aproape imposibil sa devina realitate!

Răspuns Câştigător
| bunica a răspuns:

Visul este ca un film ce se deruleaza cu secvente din timpul vietii noastre.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Creierul lucreaza si in timpul somnului.Visele ajuta la refacera lui.Principala lor semnificatie este faptul ca te framanta, te obsedeaza ceva.Ca sa ti se implineasca un vis frumos trebuie sa actionezi excusiv in planul realitatii. Mira

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu devin realitate dar uneori ne pun in tema cu ce se poate intimpla in viitor...multe din semnificatiile viselor se pot interpreta...bineinteles cine stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menite