| alexaalexandraa a întrebat:

Ce este mai important pentru tine-familia, iubirea, banii, cariera, persoana ta, fericirea? In ordine...

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna,depinde de la caz la caz, daca ai o cariera inainte sa iti formezi o familie, normal ca te vei axa mai mult si vei pune cariera pe primul loc, daca esti familist, vei pune familia pe primul loc, la mine de exemplu a fost asa, m-am casatorit si am intemeiat familia perfecta, am dat nastere primului ingeras, iar dupa dupa 2 ani de zile m-am angajat, eram tare mandra de locul de munca dar si de colegi, nu dupa mult timp a venit pe lume printesa mea si am stat un an acasa, am inceput serviciul si uite asa facusem 11ani de vechime, dar boala nemiloasa a venit si am fost nevoita sa abandonez serviciul pensionandu-ma pe caz de boala, dar tine minte un aspect care si astazi este valabil, niciodata nu am pus cariera, banii inainte familiei si fericirea este si troneaza la loc de cinste, nimic nu poate compensa fericirea si rezistenta familiei mele, este adevarat ca si banii contribuie la statornicia fam, dar daca ajungi sa pui banul pe primul loc, cred ca nu se merita sa comentezstraight facecu toate ca astazi unii cam da...wave o zi buna, asta e opinia si trairea meahappy

11 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @alexa! Familia înseamnă totul pentru mine, începând cu mama, soțul, copiii și nu în ultimul rând pisoiul Miți-Năsuc-Suflețel. Familia îmi dă energie și puterea de a depăși orice, îmi oferă armonie, dragoste, respect și până pa urmă, dacă există înțelegere le treci pe toate. Râdeam întro seară când îi spuneam soțului meu că-mi este și pernă dar și sac de box, ce să o mai lungesc familia înseamnă totul pentru mine.
O zi cu zâmbet să ai!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
În mod normal, aceste lucruri sunt esenţiale în viaţă şi necesită o atenţie egală. Cu toate acestea, în mod sincer trebuie să recunosc că ordinea mea este următoarea:
Fericirea, cariera, familia, iubirea, persoana mea, banii.

| Valisha18 a răspuns:

Salut! pentru mine, asa: Fericirea, Iubirea, familia, cariera, persoana mea, banii.

| mdany a răspuns:

Persoana mea,familia, bani, iubireacariera.Sau ma rog nu prea pot sa le pun in ordine 100% ca toate sunt importante dar in viata de zi cu zi familia e mai importanta.

| alexaalexandraa explică:

Buna, Caramela! Mi-a placut mult ceea ce ai spus, asa cred si eu. Familia si fericirea sunt cele mai importante, daca le ai, esti bogat. Banii nu pot compensa asta. Sunt sigura ca alaturi de copiii tai si sotul tau esti fericita, imi pare rau pentru boala care te-a determinat sa nu mai mergi la munca, sincer imi pare. Eu inca nu am o familie, poate o sa mai dureze, am 20 de ani. Dar atunci cand o sa o am, sper sa am parte de fericire, sa-mi iubesc sotul, si invers. copiii mei sa fie sanatosi si fericiti. Banii sunt pe ultimul loc. Eu sunt convinsa ca banii nu aduc feicirea, stiu ca au si ei importanta lor, dar mult, mult mai mica. Bafta multa iti doresc, fericire si sanatate familiei tale. happy Sa stii ca te apreciez mult!

| alexaalexandraa explică:

Buna, dreamgirl16. Multumesc frumos pentru aceste vorbe, pentru mine inseamna mult uneori niste vorbe frumoase, atunci cand am nevoie. Sa stii ca ai dreptate, nu totul se rezuma la o singura persoana, dar nu intotdeauna poti sa gandesti asa si sa treci peste. Multumesc frumos. Sa fii iubita! Si eu te pup.

| dreamgirl16 a răspuns:

Ei alexa, eu am doar 16 ani,si stiu deja ca familia ori cum ar fi ea trebuie sa fie pe primul loc in inima ta! Intr-adevar exista cazuri in care unii membri iti da cu sutul in fund! Insa nu poti sa te axezi doar pe acea persoana,pentru ca o fam e mult mai mare! Nu ai incredere in acea pers? Bun! trebuie sa ai incredere in ceilalti care te iubesc si te apreciaza! Uneori e posibil sa te simti jignita,data la o parte,neapreciata, insa nu este asa si stiu prea bine asta! Prea multa protectie, iubire poate deveni in ochii unui adolescent o problema grava de comunicare si de exprimare corecta! dar asta e.nu poti schimba lumea cu un singur rasp pe TPU adresat unei domnisoare de 20 de anismug Deci ordinea mea ar fi familia,iubirea! Pt ca vrem ori nu sa recunoastem. iubirea e ft imp atunci cand gasesti pers potrivita! Eu ma simt atat de matura alaturi de iubitul meu,e mereu alaturi de mine si ma ajuta orice prb as avea! Si fata de alti adolescenti ce isi doresc doar sa iasa si sa se distreze eu ma gandesc intens la viitorul meu! La familie copii si dupa cariera! Cariera e imp pentru a deveni cineva in viata, pentru a te exprima insfarsit in felul tau! To break freelaughing, insa numai si numai alaturi de familie vei putea reusi toate acestea! E vreau sa imi termin studiile... sa fiu cu picioarele pe pamant si dp sa imi intemeiez o fam.deci da,ordinealaughing familie,iubire,cariera, fericire, bani.si la sf eu.sincer nu imi pasa de pers mea in afara de a avea o cariera si o fam extraordinara.imi pasa cel mai putin de mine at cand trebuie sa aleg sau sa dau pe cineva la o parte! Bafta tie si caramelei:*Va pup, pa!:*

| dreamgirl16 a răspuns:

Ms la fel!:*Si tu sa fii iubita,si da si tu ai dreptate,nu poti trece peste insa cel mai bine ar fi sa pastram pur si simplu distantsa dupa ce parerea iti e cunoscuta! zic euthinking in orice fam exista cineva,ca "oaia neagra a familiei" asta e,trecem peste,uitam, sau pur si simplu uitam de existentsa sa!:* Bafta in continuare, te pup:*

| Noone4u a răspuns:

Iubirea

| alyxuta5 a răspuns:

In ziua de astazi trebuie ca tu sa fii mai important pentru ca familia iti da cu sutul in fund cand te astepti mai putin.Pentru mine persoana mea este cea mai importanta, pe locul 2 cariera si apoi fericirea.

| fanMJ4ever a răspuns:

Pai in ordine:iubirea,familia,fericirea,persoana mea, cariera, banii