| meLyssa_9110 a întrebat:

Ce faceti in cazul in care vreti sa o terminati. (sa incheiati relatia ) cu partenerul? cum va comportati? sau ce intelegeti prin anumite comportamente si care sunt acestea?

Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

Il provoc la o discutie fata in fata despre relatia noastra.Nu imi este genul sa dau de inteles numai prin fapte, prefer si cateva vorbe sa inteleaga bine ceea ce vreau sa ii zic.

6 răspunsuri:
| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Bunahappy

Pai ca sa te desparti de el/ea trebuia sa fii indiferent in relatia voastra.El/ea va intelege ca nu mai simti acelasi lucru pe care il simteai la inceputul relatie.De uden stii poate si el/ea vrea sa-ti spuna ca nu mai vrea sa fie cu tine.si nu stie cum sa-ti spuna:-D.Te comporti cu indiferenta, fara a te mai interesa realtia tahappy cu el/ea:*

Sper ca ti-am fost de azutolpuppy dog eyes

Fundita?puppy dog eyes

Pa,pa pup:*

Bafta!love struck

| mgtow a răspuns:

Eu i-as spune gata terminam m-am saturat de relatie nu mai simt nimic pentru tine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă suntem în primele 6 luni de relaţie, mă întâlnesc cu ea şi-i spun scurt şi la obiect: "Din păcate nu îndeplineşti standardele pe care le am eu în materie de relaţie pentru că (şi îi explic în clar motivele care mă determină să iau această decizie). Prin urmare, eu unul nu mai doresc să am o relaţie, alta decât cea de amiceţie, cu tine. Succes în viaţă!". Dacă ea vrea, putem sta la poveşti şi să povestim mai pe larg ce nu a mers şi, în general, nu sunt omul reticient şi nu mă cert. Însă, dacă am ajuns la o astfel de decizie, nu mai revin asupra ei indiferent de argumentele pe care le aduce ea şi indiferent dacă ea se schimbă peste câţiva ani şi vrea să revină la mine. Nu! Dacă am ajuns să iau această decizie, aceasta este definitivă.
Dacă au trecut mai mult de 6 luni de relaţie, înseamnă că ea a trecut toate testele mele şi îndeplineşte în totalitate standardele mele. Prin urmare, singurele motive pentru care aş decide încheierea relaţiei ar fi:
- dovezi incontestabile că m-a înşelat (am prins-o în fapt sau am o filmare edificatoare)
- urmează să mă mut definitiv din România şi nu am bani să o iau şi pe ea cu mine
- Am comis o faptă care mă va trimite multă vreme la mititica. Într-un astfel de caz, n-aş avea nesimţirea s-o pun să mă aştepte cu anii!
Salutare.

| meLyssa_9110 explică:

Kongerkriket,sa inteleg ca o fata trebuie sa treaca peste anumite teste sa-ti dai seama daca e potrivita! nu sunt de accord cu tine deoarece,dupa ceea ce cred eu, si dupa cum am procedat pana acum, ...inainte sa intri in relatie cu o anumita persoana, te interesezi si iti dai seama daca este potrivita pentru tine sa merite sa intri intr-o relatie si sa nu pierzi vremea testand cate 6 luni sau alt termen limita.te-ai gandit ca poate persoana respectiva poate avea niste sentimente fata de tine in tot timpul acesta in care tu o testezi? este adevarat ca e necesar sa treaca un timp sa o cunosti mai bine, dar deja gandind ca toata povestea este un test n-o sa-ti mearga nicio relatie.Eu una (si nu cred ca doar eu) nu m-as complica cu o persoana, care in tot acest timp se gandeste daca am facut ceva care sa merite atentia respectivei persoane sau daca am gresit cu ceva si sa ma treca pe lista cu puncte negre (omul mai greseste si nu neaparat rau-intentionat ).in plus ajungi sa afli ca nu cunosti o persoana cu adevarat in 10 ani, dara-mite in 6 luni! cred ca ar fi mai ok sa nu fii asa fixist si sa privesti altfel lucrurile!winking

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@meLyssa: Citeşte răspunsurile mele de la următoarele întrebări ca să înţelegi la ce mă refer:
http://www.tpu.ro/......-flirteze/
http://www.tpu.ro/......intalnire/
Citeşte răspunsurile mele de acolo, unde explic în clar ce-nseamnă "standarde" şi "reţetele mele" şi totodată ai să vezi că nu pierd vremea, nici pe departe.
Ah... şi încă ceva: Omul mai greşeşte dar în ceea ce mă priveşte, nu ai voie să greşeşti culcându-te cu altul, nu ai voie să greşeşti şi să mă agresezi fizic în niciun fel, nu ai voie să greşeşti ţinându-mă inactiv sexual pentru că vrei tu şi nu ai voie să greşeşti fiind geloasă amboulea.
Fixist, nefixist, aceste principii m-au ţinut departe de fătucile profitoare şi de fătucile care fac istericale ca sport.
Salut.

| meLyssa_9110 explică:

N-o sa stau sa-ti citesc istorioarele tale monsieurwinking am inteles ca te-ai exprimat gresit, ce sa-i faci se mai intampla.