| Andreee a întrebat:

Ce ii luati mamei de 8 martie?

Răspuns Câştigător
| CrissuCristina a răspuns:

1. O bijuterie personificata – poti alege un inel, o bratara sau un medalion pe care sa inscriptionezi ceva legat de familia voastra.

2. O rama – poti sa pui o poza cu toata familia sau doar cu tine si mama ta.

3. Felicitari facute de mana – poti sa-i pictezi tu insati o felicitare sau poti sa printezi o imagine alb-negru de pe internet si sa o colorezi. Un cuvant frumos ii poate lumina ziua!

4. O excursie impreuna - Chiar daca este o persoana foarte ocupata, ziua aceasta este una speciala, de aceea o iesire in mijlocul naturii, la munte sau pur si simplu la gradina zoologica, gradina botanica sau chiar in parc poate fi un cadou perfect!

5. Un cadou legat de hobby-urile sau pasiunile sale: in cazul in care ii plac florile ii poti cumpara unelte de gradinarit, daca ii place sa gateasca ii poti cumpara o carte de bucate, etc.

10 răspunsuri:
| Eunyce a răspuns:

Mama mea, din pacate, nu este langa mine in momentul de fata.
Pe 8 martie este si ziua ei de nastere. Daca stau bine si ma gandesc ce ii place mamei, pot gasi sute de cadouri. Ce stiu, este ca m-as trezi de dimineata, si as pregati o cafea asa cum ii place ei mild spre strong cu o lingurita de zahar si as servi-o la pat. Mereu mi-a placut sa le scriu celor dragi cateva randuri pe o felicitare, in care sa le arat ce simt pentru ei. O floare simpla si pura sunt sigura ca ii umezeste ochii. Bani de bijuterii si haine n-am. Dar o iubesc, si am de gand sa ii demonstrez asta. Sa imi petrec o zi alaturi de ea in acest moment, ar fi extraordinar. As putea spune, ca da, ziua aceea reprezinta realul, viata.

Why? Because, she loved me.

| MeGustaaaaa a răspuns:

Banuiesc ca ai nevoie de niste idei pentru mama ta...Deci, poti lua poza de la nasterea ta sau de la nunta lor si sa o faci mare, apoi s`o pui intr-o rama. Poti sa-i faci o felicitare cu, cuvinte frumose, cu martisoare, ceva facut de tine.O sampanie, flori si bineinteles, ciocolata. Funda?

| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Bună! Un mărțișor și o cutie de bomboane happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii spui ca o iubesti big grin

| LoL2000 a răspuns:

Eu ii iau un ghiveci de flori pentru ca stiu ca-i plac florile si pe langa asta ii mai iau bomboane de ciocolatawinking acum nu stiu ce preferinte are mama tawinking happy

| pufy6646475 a răspuns:

De 8 martie ii poti lua o felicitare sau ii poti face tu una. Poti pune in rama o fotografie la care ea tine mult, cu tine sau cu familia.Niciodata nu poate lipsi o floare sau un buchet de flori.O cioclata sau o cutie cu bomboane de ciocolata. Daca ai ceva bani poti chiar sa ii iei niste cercei sau un inel.Sau daca te pricepi si ai materialele necesare ii poti face chiar tu un medalion.Ii poti pregati micul dejun sau sa o ajuti la treburile ei, apoi puteti face ceva impreuna.Ce va place voua.

| Iuliana096 a răspuns:

Un buchet de flori si o cutie de bomboane

| WEBKINZXD a răspuns:

Niste ghiocei din gradina si un TE IUBESC.

| Skyleer a răspuns:

Un mare "Te iubesc" si un trandafir rosu! sau orice altceva crezi ca i`ar placea mamei tale!happy

| Bumblebee_7673 a răspuns:

Ii fac o felicitare.Ii iau o bratara si o floare. happy