| Andr3ya a întrebat:

Ce inseamna daca aseara l'am visat pe bunicul meu care a murit acum 3 ani si in visul meu era viu si a murit si eu cu restul familiei eram in bucatarie si plangeam toti pentru ca el a murit si dintr'o data el a intrat pe usa ca un zombi arata ca el da era alb la fata si avea pantaloni de costum albi si o camasa maro si m'a chemat la el si l'am imbratisat si el era speriat de ceva si parca abia puteai vorbi si mi-a spus ceva da nu mai stiu ce va rog ma puteti ajuta si pe mine cu acest vis?crying

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Deci ai visat ca bunicul tau a "reinviat", si era imbracat in alb. Aceasta inseamna ca a fost credincios, dar nu foarte tare pentru ca avea camasa maro. De aceea se si temea. Avea ceva de spus, sau de lasat un mesaj, cred ca te-a iubit mult, de aceea nu ai inteles ce ti-a spus. In memoria bunicului tau, fa ceva astazi deosebit: ajuta un om necajit, al strazii, da de pomana, dar asa fara sa stie nimeni, poate chiar ceva haine.In momentul cand le daruiesti, gandeste-te la bunicul tau.

18 răspunsuri:
| ingerSedat_1707 a răspuns:

Decisa sau indecisa, bunicu a murit acum 3 ani, si in visul tau era viu si a murit( bunicu tau traia sau era mort). Te rog mai explicita in intrebare ca sa putem sa ne dam seama de visul pe care l.ai avut! Intre timp te rog un un salt pe unul dintre motoarele de cautare : google, yahoo, sau altele utilizate de tine si cauta un dictionar de vise!

| ioana1704 a răspuns:

Visul poate avea diverse semificatii:1. Se spune ca atunci cand visezi morti, ploua sau se inmoaie vremea, gerul nu mai e asa puternic 2. mortul in alb e bine, e lumina. 3 poate cere ceva mancare, haine.

E bine sa dai ceva de pomana la primul sarac care iti iese in cale haina sau mancare si da niste slujbe pentru el ca sufletul lui sa se linisteasca. Poti sa citesti si tu sau familia, vreau sa spun rugaciuni pentru sufletul celor care nu mai sunt printre noi

| theorizer a răspuns:

Te-a chemat la el? L-ai imbratisat?! E bine sa dai de pomana, nu c-ar ajuta, dar oricum tie nu-ti mai trebuie.

| Flav a răspuns:

Nimic.

| ramona30 a răspuns:

Nu inseamna absolut nimic acest vis, cu exceptia faptului ca a fost o prezenta importanta in viata. Orice studiu sau om serios iti poate spune ca visele nu au nicio semnificatie. Lasa prostiile cu datul de pomana si alte aberatii.

| Anca a răspuns:

Eu cred ca iti e dor de el, de aceea l-ai visat. Si eu il visez pe tata uneori si intotdeana visez ca nu a murit, sau ca a inviat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa nu te imbolnavesti.sau sa patesti ceva rau.

| Kylexy a răspuns:

Dai de pomana la cineva sarac o haina sau mancare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dă-i ceva de pomană!
Dicționar de vise, www.elystar.ro
Pa, pa.

| UnusualV a răspuns:

Cineva mi-a zis odata bine :"Niciodata sa nu iti pui intrebari dupa visele ce le-ai avut ".
Stai chill.tongue

| Angel0 a răspuns:

@ramona
"Orice studiu sau om serios iti poate spune ca visele nu au nicio semnificatie."

Sigmund Freud era de alta parere.
"Visele ofera calea regala catre cunoasterea activitatilor inconstiente ale mintii.Visele sunt limbajul sufletului."
Sigmund Freud

| ramona30 a răspuns:

Larix ai dat 601 de voturi "stupid" in ultimele 60 de zile, majoritatea necredinciosilor. Tu imi dai stupid mie si altora ca mine (atei) si cand spunem ca 2 plus 2 fac 4. Banuiesc ca esti platit pentru asta, astfel nu ai avea atata zel. Banuiesc ca suferi ca nu mai exista Inchizitia. Nu o sa iti explic tie ceva ce nu vei intelege vreodata.

| Angel0 a răspuns:

@ramona
Am dat si 870 de inteligent, 288 amuzant, 412folositor.

| Jelly_7813 a răspuns:

Niciodata cosmarurile nu se indeplinesc, tine minte vorba asta
pe mine ma ajuta foarte mult. daca ai tinut foarte mult la el inseamna ca ai visat cu el deoarece iti este foarte mare dor de el.

| ramona30 a răspuns:

Astazi mi-ai mai dat 4 voturi "stupid", si 3 lui iceshadow, numai pentru comentarii ateiste. Ai ajuns la 610 voturi stupid. Bravo! Traiasca Partidul Crestinilor! Moarte Ateilor! Traiasca Inchizitia!

| ProjectJackpot a răspuns:

WOW, daca te-a chemat, refuza`l imediat!
laughing
Spune-i sa stea linistit acolo, ca nu`i merge rau, chiar deloc, delocwinking

| AlecuJilavu a răspuns:

@larix: Multi oameni au ajuns la concluzia ca psihanaliza lui Freud a fost cam apa chioara.
O parte din ce-a gandit el e util in psihiatria moderna dar, cea mai mare parte a emanatiilor sale sunt din cauza cocainei.
Dar na... asa-i cand esti crestin. Daca nu-i de biblie, citezi cu spatele!

| NoNameAngel a răspuns:

Ba visele au o foarte mare semnificatie...si andr3ya depinde de problemele tale de familie. Poate a vrut sa iti transmita ceva in legatura cu problemele pe care lea avut cand traia sau legate de familie sau poate vrea sa te ajute pe tine sau pe familia ta.Am patit si eu si inca mai patesc.Strabunicul meu a murit acum cinci ani in ziua de sambata iar dupa cateva luni in ziua de sambata s-a auzit o lovitura mare in usa si de dimineata sa vina o ruda de familie si sa aflam ca vrea sa ne pacaleasca in legatura cu niste acte, deci el a vrut sa ne anunte. Odata l-am visat era imbracat in alb si stralucea si stateam de vb cu el si imi zicea ca o sa raman corijenta si asa a fost dar asta poti sa discuti doar cu unii oameni pentru ca majoritatea nu cred mai sunt unii care fac pe desteptii, dar pana nu li se intampla ceva nu credNu te speria dar incearca sa te gandesti si la partea paranormala pentru ca exista