| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi o relatie perfecta?

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Nu exista relatie perfecta în adevaratul sens al cuvântului desi ne dorim asa ceva.
Pentru o relatie "perfecta" este nevoie de atentie,incredere,sa fim atenti la nevoile celuilalt,respect,sa nu incercam sa schimbam acea persoana, sa o lasam sa fie ea, cu plusuri si cu minusuri, sa respectam intimitatea celuilalt, sa nu criticam si mai ales sa iubim frumos. happy

16 răspunsuri:
| BuGz a răspuns:

Fenomenul de reflectie totala

| JustDreamDnd a răspuns:

Pentru mine o relatie perfecta inseamna :Sa te intelegi bine cu prietenul\a si sa va iubiti pana ce veti muri si veti avea si copii nepotii etc

| Волк a răspuns:

De ce în mare parte, diferenţa domină într-o relaţie?

| scalaru a răspuns:

Fara certuri.

| danielaxyz a răspuns:

Respect,comunicare,iubire

| Bacemi a răspuns:

O relatie perfecta inseamna incredere intr-un viitor comun si angajamentul ca oricate greutati sunt, discutam deschis, ne exprimam sentimentele si cautam solutii.

Realizam impreuna ca iubirea nu este acelasi lucru cu relatia. Si ca daca o relatie presupune anumite dificultati, cum ar fi finaciare sau de ordin de distanta, parinti, iubirea este acel motor care va asigura ca trecem peste.

| Chαяtreux a răspuns:

1. Asa ceva nu exista
2. sa iubesti si sa fi iubit

| VINTZU a răspuns:

Da e greu de spus cum sa fie o relatie perfecta, dar ar fi cam asa fara secrete legate de relatie... Fara minciuni si daca esti suparat pe pereche spune-i ca altfel iese cam nasol... Alte lucruri ar fi sa va stiti iubi si sa fie legatura intre voi. Nu conteaza ca sunteti diferiti conteaza daca sunteti fericiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O relatie in care sa te simti implinit si fericit langa persoana iubita, chiar daca uneori mai apar si greutati.

| fabiola a răspuns:

Atunci cand nici unul nu forteaza nimic, cand comunici orice, cand intuiesti ce-i trebuie celuilalt, cand exista implicare in egala masura, cand nu obosesti facand toate astea, cand iubesti azi mai mult decat ieri!

| mgtow a răspuns:

Comunicarea perfecta intre mine si comenzile mecanice pe care le efectuez in timpul serviciului.

| Vix999 a răspuns:

Basm.
O relatie buna si sanatoasa este cea in care scopurile si idealurile celor doi sunt comune. Este una in care exista respect si sentimente. Este una in care exista certuri mici (dar nici astea foarte dese), nu scandaluri.
Pe scurt, ceva ce nu trebuie fortat, ceva ce merge de la sine.

| blacksoul69 a răspuns:

In cazul in care ar exista asa ceva, ar fi ca ambii parteneri sa fie urati foc sa nu se uite nimeni la ei,...

| Tass_Daissy_1984 a răspuns:

Respect reciproc, atractie fizica, intelegere, comunicare, iubire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva ce rareori se intampla cuiva...

| Deyutzikaa a răspuns:

Pentru mine relatia perfecta inseamna acea relatie, cand cei 2 se iubesc, se respecta reciproc si se inteleg bine. Sunt unul langa celalaltla bine si la rau. Uneori si certurile fac o relatie sa fie perfecta, aici ma refer la acelea minore. De ce? Pentru ca nu exista nimic mai frumos, decat impacarea.