| Lightose a întrebat:

Ce inseamna pentru voi viata de cosmar? Dar singuratate? V-ati simtit vreodata asa? Dar sentimentul de teama? Credeti ca teama e folositoare pentru noi?

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Viata de cosmar.....as zice mai bine momente de cosmar! Se intampla atunci cand esti terorizat, inselat, mintit, atacat pe nedrept! Teama exista, e ca un labirint...dar intr-o zi tot ii gasesti iesirea!

| mgtow a răspuns:

Mai am momente in care ma simt singur pentru ca locuiesc singur si trece, asta e viata dar ma tot gandesc ca viata e frumoasa si in singuratate (sunt o groaza de avantaje si mici dezavantaje).

| FlaviFlv a răspuns:

Viața de coșmar e cea în care te lovești tot de probleme și greutăți și ai impresia că nu se mai termină. M-am simțit de multe ori singură, aveam impresia că nu mai am pe nimeni. Teamă aveam noaptea când eram singură, am și acum sau teama aceea dinaintea examenelor și nu cred că e folositoare pentru că îți creează stări de agitație, de neliniște, doar stări negative care nu văd să te ajute în ceva, dimpotrivă, dăunează psihic.

| crina_1119 a răspuns:

Da m-am simtit singura de multe ori. E un sentiment foarte neplacut ca si cum ai fi la capatul lumii si nu ai stii cum sa scapi de acolo.sa iti fie teama are si avantaje si dezavantaje...de cele mai multe ori ne e teama sa nu pierdem persoanele dragi, iubite. Sa pierzi pe cineva e cel mai groaznic sentiment. straight face

| popm3 a răspuns:

Viata e frumoasa daca incerci mereu sa zambesti.Pentru mine viata de cosmar ar insemna sa imi traiesc trecutul, sa imi para rau dupa el si sa retraiesc clipele urate, sa fiu iar inselat sau batjocorit, batut sau marginalizat...cam sa ceva.
Teama e de fapt sentimentul de neincredere in fortele proprii, sa nu ai curaj sa sa mergi mai departe.Cand tie frica sa incerci sa faci ceva nou sau sa incepi un proiect atunci ii nasol. Teama nu foloseste la nimic, fi mai curajos ca nu ai nimic de pierdut.
Eu ma simt singur de multe ori, poate pentru faptul ca traiesc in Italia cu familia(parintii, unchi, verisori) dar ei nu sunt ca mine si nice eu ca ei.Simt ca nu fac parte din viata lorTotsi singuratatea inseamna si timp sa te cunosti mai bine, sa iti revii din greutat, sa ai timp sa meditezi si multe altele.Nu e buna dar trebuie sa o acceptam si sa incercam mereu sa schimbam lucrurile.
Nu fi trist ci zambeste mereu, fi mai optimist si incearca sa vezi ce nu merge bine in viata si sufletul tau. Daca ai multi prieteni, incearca sa stai cu ei mai mult, mai ales cu cel mai bun prieten.
Hai sa fim prieteni, cauta-ma pe facebook pop cosmin marin