| anonim_4396 a întrebat:

Ce intelegeti prin pasiune, intr'o relatie?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Pasiunea e starea vie in care simti ca mintea nu te mai ajutalaughing in schimb simturile te conecteaza la esente.
Accepti experiente naucitoare, ajungi sa-ti simti fiinta complet sedusa si seducatoare, timpul nu mai are randuiala de pana atunci si energii nestapanite curg in relatie fara sa te atasezi de un rezultat pragmatic.
Pasiunea intr-o relatie e ca betia sau ca un fum la o petrecere. E starea in care tu te vezi intr-un mare si adevarat fel iar ceilalti te vad muci, dar n-o poti tine-asa de la-nceput de cand intri pe usa si pana iesi caci
a)nu e niciodata suficienta "pileala" ca sa-ti permiti
b)te-ai distruge fizic
c)ti-ai strica raporturile cu ceilalti, cine naiba sa te suporte atat de ciufulit, dilatat si fericit? happy

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prin pasiune inteleg acea chimie dintre doua persoane, felul in care se inteleg din priviri. Cand vorbele se raresc si faptele preiau initiativa. Inseamna o intimitate aparte. Daca stau sa ma gandesc mai bine inseamna fundamentul unei relatii. Fara pasiune nu exista o iubire sincera.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pasiune inseamna un sentiment de afectiune, dragoste puternica generat de o dorinta arzatoare.

| Psihiatra a răspuns:

Senzualitate, afectare, iubire cu "foc"

| NickiMinaj a răspuns:

Atractie happy
Are dreptate Bent...

| CybeRAthlete a răspuns:

Atingeri tandre, dragoste focoasa, muscaturi, zgarieturi, ragete... pasiune... happy
bafta

| SteffishoOr a răspuns:

O dorinta arzatoare, careia ii pierzi controlul.

| sunset a răspuns:

Mi se pare destul de complicat; fiecare intelege lucrurile diferit.
Pentru mine pasiunea este o atractie inimaginabila, sentimentul prin care iti vine parca sa il musti pe partener, sa il privesti mereu, sa stai lipit de el.Sa fii unit de el, sa fiti mereu un trup si un suflet,, sa simti un foc in tine care ai senzatia ca te carbonizeaza daca nu il strangi in brate.Cam asta integ eu...si asta am si simtit, cu toate ca nu poate fi descris in cuvinte.

| StefanS a răspuns:

Pasiunea
1. Este egoistă, nerestrictivă. Te gândeşti:Ce câştig din asta?
2. Idila începe brusc, necesitând ore sau zile.
3. Eşti profund impresionat sau interesat de înfăţişarea persoanei.
4. Are un efect distructiv, devastator.
5. Este nerealistă. Persoana pare perfectă. Defectele, chiar grave, sunt minimalizate.
6. Certuri dese, dar niciodată rezolvate pe deplin.
7. Accentul este pe "a lua", "a primi", iar sexualitatea are un rol major.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Motivul datorita caruia relatia incepe si, in acelasi timp, motivul din cauza caruia (din cauza absentei caruia, mai exact) se duce dracu' toata jucaria.
In alta ordine de idei, Doamne-Doamne trebuia sa faca pasiunea asta sa dureze mai mult. Mno, le mai da si El in gard.