| OliverArrow a întrebat:

Ce parere aveti de iubirea la distanta? Aroximativ 37 km. Cunosc doua persoane care vorbesc pe net si nu s-au vazut niciodata. Fata are un apartament in orasul unde sta baiatul si se inteleg bine. Fata e mai timida, dar ar vrea sa il vada. Ce e de facut?

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

E o distanta foarte mica, daca era 37 de km intre mine si fosta mea iubire de pe net, pana acum eram insuratiwinking rolling on the floor

| mona a răspuns:

Nu cred in relatiile la distanta dar la altii s-ar putea sa functioneze[37 km nu e mult]

| MihaelaDart a răspuns:

37 km nu este o distanta mare. Poate ca nu au gasit momentul inca de a se intalni si live. Nu e nimic de facut, lasa-i sa isi vada de viata lor. Vor decide amandoi cand vor dori sa se vada si direct. Daca ea este mai timida, el sigur ca si-a dat seama de asta, si cand va dori sa o cunoasca, va veni la ea. NU ea la EL!

| sonya a răspuns:

Buna,

Parerea cu iubirea la distanta cred ca tine foarte mult si de experientele avute.

Eu una am avut experiente placute cu iubiti la distanta. Au fost relatii frumoase, iar ultima se va finaliza curand cu o nuntahappy

Asa ca, depinde de fiecare cum priveste lucrurile.

Distanta dintre ei nu e foarte mare si se pot intalni usor, mai ales ca ea are o locuinta in acel oras.

Totusi, timiditatea poate fi o problema. Trebuie sa aiba curajul sa ii spuna sa se intalneasca intr-un loc cunoscut de amandoi. Nu la ea acasa, nu mi se pare ok din prima la ea. Pentru inceput, intr-un loc placut unde pot sta lejer de vorba, sa se cunoasca.

Daca se vor intalni, asa vor vedea daca se potrivesc sau nu pentru o relatie reala. Sa aiba incredere in ea si sa se gandeasca ca nu va pierde nimic daca iese in oras. Poate se va simti bine, nu se stie niciodata!

Pa, pa.

| Wut a răspuns:

Cred in iubirea la distanta. Si daca se iubesc cu adevarat, cred ca vor face tot posibilul sa se intalneasca.

| CeInteleptul a răspuns:

Bună!
37 de km înseamnă 40 de minute de mers cu mașina sau cu trenul, 1 ora 20 minute dus întors e f f fff aproape!
Ce e de făcut?
Să-l inviți să vină la tine!
În timp dacă vă înțelegeți bine vei merge și tu la el!
Succes

| emiliaalexandra a răspuns:

37 de km nu este o distanta mare dar nu cred ca prietena ta s-a indragostit de o persoana pe care nu a vazuto.cred ca ar trebui sa sa vada dar o sa fie stanjenitor pentru ei 2

| Metin2intrebari2 a răspuns:

Nu-stiu nu cred ca va functiona cand se vor intalni vor afla ca nu sunt chiar cuum pareau sa fie pe site-ul acele sunt complet diferiti cred ca nu are rost de obicei aceste relati tin2-3 zile cand se intalnesc

| d3nysook a răspuns:

Mda..nu este chiar asa mult..., dar totusi daca se inteleg..ar trebui sa se intalneasca..ar fi mai bine..mai ales ca se spune ca relatiile la distanta nu tin...dar ar trebui sa se intalnesca!happy