| JIJ a întrebat:

Ce pot face ca fratele meu mai mare sa ma lase in pace, sa nu ma mai enerveze?

37 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Dă-i o ciocolată și nu te va mai deranja.

| cυρcαкє a răspuns:

Bună. happy

Oo... Bun venit în lumea mea. >:d< Am și eu un frate mai mare foarte enervant.
Ai putea să îi dai palme... ori să-l ignori. Eu prefer prima variantă. day dreaming
Așa sunt frații... nu ai ce să le faci. sad

Pa, pa. wave

| JIJ explică (pentru cυρcαкє):

Degeaba dau cu pumnu'-n el, ca da si el inapoi iar daca-l ignor mai rau face laughing. Deci nu stiu sigur ce sa fac.

| cυρcαкє a răspuns (pentru JIJ):

Și la minehee hee Chiar înainte să îți răspund a venit să mă enerveze x(
Nu prea ai ce face, spune-i și tu vreo două, poate încetează. Nu știu dacă va funcționa la tine, pentru că nici la mine nu merge.hee hee

| DenisaMetal a răspuns:

Ia atitudine asupra ta.

| danishor a răspuns:

Mergi in vizita la o ruda sau o prietena laughing

| Dariusuu a răspuns:

Vorbeste cu parinti, ei te vor ajuta.

Arata-i la fratele tau ca poti lua atitudine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Neînţelegerile între fraţii sunt destul de răspândite. Aici poţi găsi câteva sugestii practice: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/102010291
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îl baga in seama si in câteva zile va inceta.

Răspuns utilizator avertizat
| ๓ยเ a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie, eu am 10 ani el 17, voi cat aveti? Poate pot sa va rezolv

| JIJ explică (pentru ๓ยเ):

20 de ani

| ๓ยเ a răspuns (pentru JIJ):

Amandoi?

Răspuns utilizator avertizat
| SageKid a răspuns:

Ignora-l.Trateaza-l cu indiferenta, se va trezi vorbind singur, se va enerva si va pleca singur

| biscuiteletau a răspuns:

Ignora-l! :*

| VreauSaRad a răspuns:

Bate-l,Santajeaza-l (sigur e ceva care nu ar vrea sa afle parintii), Zi-le parintilor, Te-am ajutat?

| Melancolică a răspuns:

Nu-i da atenţie. Ieşi cu prietenii în oraş ca să ''scapi'' de el. În cel mai rău caz poţi să-l iei la bătaie dacă cred că nu vrei să-ţi faci probleme singur.
Baftă!

| cristeaflaviurafael a răspuns:

Spune-i frumos:esti cam enervant si te-as ruga sa ma lasi in pace altfel te spun parintilor

| JIJ explică (pentru cristeaflaviurafael):

Nu mai poate el de parinti laughing. Dar o sa incerc cu vorba bunawinking

| Calynus a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta

| AllexutzaMeOriginalOfficial a răspuns:

Fugi din tara.happy
Funda?!

| nrazvan38 a răspuns:

Dai ceva sa faca sau trimite-l in alta camera sau batel laughing)

| JIJ explică (pentru nrazvan38):

Degeaba, asta fac dobicei si nu merge sad. Altceva?

| nrazvan38 a răspuns (pentru JIJ):

Nu stiu te pricepi in minecraft? la erori si chestii de genu?

| AleeLeo a răspuns:

Spune-i mamei tale... sau gaseste ceva de interes comun si faceti-o impreuna.

| Catlyn a răspuns:

E mai mare ...se crede superior ţie, şi nu cred că e singurul frate care face aşa... Lasă de la tine happy

| anonimataanamaria a răspuns:

Enerveazal si tu da rau deranjazal si apoi nu o sa te mai deranjeze fundita te rog

| ansei149 a răspuns:

Sa ii spui fratelui tau: terog, sa nu ma mai enervezi pentru ca eu sunt mai mic!

| mirel75 a răspuns:

Da asa sunt si eu cu fratele meu.Am nervi cand nu ma lasa in pace...Si ccand stiu ca nu am ce sa fac o iau razna...sad