| DianaDya4567 a întrebat:

Ce pot face să nu mai fiu așa atașată de copil și sa nu mai cedez când el plânge? Baiatul meu are 3 ani și eu mereu sunt atașată de el când îl duc și pentru câteva ore la părinți mei sau la ai soțului simt ca nu pot sta fără el și când e acasă și plânge ca vrea ceva eu îl iau în brațe și simt ca nu e benefic nici pentru mine dar nici pentru el

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Așa ești tu, o mamă grijulie.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-l la orfelinat daca esti incapabila sa-l cresti si te incomodeaza atat, ca te plangi non stop pe forumuri din cauza asta.

| ioana748 a răspuns:

Vorbim de un copil mic care cand plange, ori il doare ceva ori vrea atentie si iubire.
Foarte bine ca oferi atentie copilului tau. Foarte bine de asemenea ca merge si la bunici, unde vede cum arata si ati oameni. Orice ar spune unul si celalalt, un adult reusit este cel care cand a plans sau a gresit a avut parte de iubire, mangaierea, imbratisare din partea mamei Ce sa fie mai minunat pentru el decat sa simta alaturi de inima lui, inima ta care l iubeste.Sa nu te simti vinovata ca iti manifesti iubirea fata de copilul tau.
Pas cu pas, va prinde incredere ca dupa orice despartire mama vine inapoi si il imbratiaeaza si l pupa pe frunte.
Iubirea ta il face mai sanatos, mai puternic, mai sigur pe el.
Pana mai creste si descopera si alt Univers este bine sa stie ca este cineva care l iubeste necondiționat.Astfel va prinde incredere in tine si veti putea discuta liber despre viata.
A nu se confunda iubirea cu posesivitatea.
Dar sunt convinsa ca vrei doar fericirea copilului tau.
Plangi si tu, va veni si el sa te ia in brate.
Ce altceva sa faci la ora aceasta decat schimb de iubire cu copilul tau.
Mai tarziu va intelege ca tot din iubire si protectie vei dori sa stea departe de lucruri nefavorabile lui.
Iubirea este benefica, invatand sa nu fie atasament nesanatos.
Se poate gasi un echilibru si la un moment dat, sa fie un barbat in adevaratul sens al cuvântului care va sti ce inseamna impartasirea iubirii.
Este cea mai benefica frecventa din Univers, iubirea.