| Andreea`:) a întrebat:

Ce relatie aveti voi cu mamele voastre? Mama ta e ceea mai buna prietena a ta? confusedstraight face

33 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Am o relatie destul de buna cu mama happy ne intelegem bine, dar nu pot sa zic ca este cea mai buna prietena a mea happy

| Dizzydizz a răspuns:

Cu siguranta nu! SI app buna intrebare

ma cert mai tot timpul cu ea.Nu ma intelege in majoritatea timpului.
Apar discutii din toate prostiile.Sunt momente in care vb cu ea despre pr meu si d astea dar la sfaturi e varza.
dar tu cu m te intelegi?

| badgirl_3724 a răspuns:

Nui deloc cea mai buna trebuie sa stii cum s-o faci sa fie buna cu tine da nu reusesc

| Orannginna a răspuns:

Da, mama este prietena mea de suflet. Pot vorbi absolut orice cu ea, am spart orice bariere intre noi. Ma pot mandri cu relatia pe care o am cu ea, stie cand sa'mi fie mama si cand sa'mi fie prietena. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e cea mai buna prietena a meah. ii pot zice orice. ne intelegem de minune de la la varsta de 7 ani dar na ca in orice prietebie ne mai certam ci noi

| kaya a răspuns:

Mama mea nu a fost cea mai buna prietena a mea, dar a fost cea mai buna mama din lume care m-a ajutat si mi-a dat toata dragoste ei sad Ar fi minunat sa te intelegi bine cu mama deoarece putine sunt mamele care stiu sa fie bune prietene, si daca nu o pretuiesti acum o sa iti para rau mai incolo.sad Mama e Dumnezeu in ochii unui copil.

| mister_7308 a răspuns:

Pentru mine mama e cea mai buna prietena. Ma inteleg foarte bine cu ea si vorbim despre orice, chiar orice.

| brunetteee a răspuns:

Eu ma inteleg destul de bine cu mama mea si vb APROAPE orice big grin mai putin despre subiectu legat d sex straight face. Credk comunicarea mama-fiica este cea mai importanta straight face pentru ca dk ai o problema numai ea te poate ajuta. Nu te baga intotdeauna pe prieteni oh go on

| lumynyta a răspuns:

Da dar mai sint unele secrete care, ...sint secrete

| miauu a răspuns:

Da e cea mai buna.
chit ca uneori tipam una la alta nu vorbim cu zielle si ne inchidem telu in nas dar cand vine vorba de problemele mele sau ale ei. uitam de toate.si daca gresesc imi e aproape si nu am cearat/bate. uneori mai tipe. dar ii trece...repede ca isi da seama ca a gresit si ii pare rau...cam asa e in rel mea

| selfish lover. a răspuns:

Nu e chiar cea mai buna prietena a mea.

Am o relatie destul de buna cu ea, dar se poate si mai bine. happy

| Eff a răspuns:

Cea mai buna prietena... thinking nu cred. Mama e mama. si ma inteleg super bine cu ea, nu ne certam aproape niciodata, dar sunt si lucruri pe care le tin doar pentru mine

| Zâmbărici a răspuns:

Eu ma inteleg acceptabil cu maicamea.Foarte bine ma inteleg cu tatawinking.

| soricica a răspuns:

Sincer mi-ar face placere sa-mi fie o prietena buna, dar din pacate nu e asa. Ea are alte conceptii in legatura cu timpul liber, iar eu altele, si de aici ies certurile interminabile dintre mine si mama. Si mie cum nu imi place sa fiu tinuta sub papuc, pe langa faptul ca nu o ascult, mai ies si in cursul saptamanii, si pe ea o enerveaza la maxim.
Mai tot timpu ne certam, si amandoua avem un orgoliu puternic si niciuna nu vine sa zica ca ii pare rau. Si de aici iti dai seama ca eu si mama suntem ca soarecele si pisica.
Bye:*

| Unique_8782 a răspuns:

Nu! laughing e pe departe sa fie cea mai buna prietena a mea!

lolita
| lolita a răspuns:

Da, intotdeauna cand am avut nevoie de un sfat i l-am cerut ei, chair si despre baieti. stiu ca este singura persoana din lume care nu ma va sfatui de rau. mi-as dori ca mama sa fiu ca si ea.

| Alisa a răspuns:

Cu mama niciodata nu am avut o relatie buna, nu am vorbit niciodata deschis, nu am putut sa ii spun ce am pe suflet, greutatile mele, tot ce ma apasa, sau bucuriile mele, sa se bucure si ea cu mine, intotdeauna am avut o relatie rece, vorbim doar strictul necesar, nu ne povestim uneia alteia nimic. Ne certam, dar acum eu evit lucrul asta, daca incepe cu scandal, o las, nu o contrazic, doar o aprob. Intotdeauna a fost dura si stricta, a stiut ce vrea de la viata. Mereu s-a sacrificat pentru a imi fi mie bine, si stiu ca ma iubeste neconditionat, in ciuda la tot. Poate cu timpul relatia noastra se va imbunatatii.

| versavia a răspuns:

Nu a fost niciodata prietene mea desi mi-as fi dorit, cu mama imi era frica sa vorbesc pentru ca era destul sa dechid dura sa ma pocneasca, asa ca m-am lipsit mi-am cautat refugiul in alta parte.

| Flav a răspuns:

A fost, este, si va fi.

Abh
| Abh a răspuns:

Mama este prietena mea chiar daca au fost cazuri cand nu i-am spus chiar toate evenimentele din viata mea, ori pentru ca erau prea intime ori pentru ca s-ar fi suparat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine nu ma intelege deloc mama mea.

| arrriadna a răspuns:

Salut. Depinde mult de varsta... Stii?
Cand eram copil ma intelegam cu mama. In adolescenta ne-am batut "cap in cap". In "prima tinerete" (18-20 de ani) mi-am dat seama ca mama ma aprecia dar trebuia "sa faca pe dura". SI apoi am devenit cu adevarat cele mai bune prietene. Din pacate a plecat din lumea asta inainte sa pot impartasi mai multe cu ea, dar si asa, mi se pare ca am evoluat f mult intr-un timp f scurt, deci a fost bine in final.
Ce ma enerva la culme era ca ma sunau prietenele ca sa intrebe daca e mama acasa, pentru a veni... la ea, in loc sa vina sa palavrageasca cu mine! Doamne ce ma puteam oftica! Mai tarziu am inteles ca, de fapt, eu si mama eram cazuri rare, vorbeam ore in sir despre subiecte pe care prietenele mele nu puteau aborda cu mamele lor. Am apreciat-o pentru ca a vazut ca nu suntem deloc la fel, si m-a incurajat sa imi vad de drumul meu desi nu i-a fost usor, fata de ea insasi, in primul rand.

| funnygirl a răspuns:

Da e cea mai buna prietena ii zic tot ce fac, vorbim despre orice este cea mai bunawinking I love my mom :X

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Eu nu pot zice ca e cea mai buna prietena, fiindca gandim cu totul diferit...niciodata nu am s`o inteleg pe ea! dar nici ea pe minelaughing), tin la ea fiindca e mama mea, o iubesc, vorbesc cu ea, da nu este cea mai buna prietenawinking

| Aiwendil a răspuns:

Da.Eu cu mama ne intelegem grozav.Suntem cele mai bune prietene! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu, mie imi e cam greu sa vorbesc cu mama, dar tocmai ieri am vorbit foarte deschishappy.

| Razvan a răspuns:

Mereu. Oamenii ca ea se nasc prea rarwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mama am o relatie stransa de prietenie ii spun absolut totul ...ne intelegem foarte bine

| Blanketation a răspuns:

Foarte foarte foarte foarte bine, sa stii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu sunt prietena cu mama.