| superstarishere a întrebat:

Ce sa fac daca altii se baga in relatia mea...si acele persoane imi sunt chiar cei mai buni prieteni...

Răspuns Câştigător
| Dya22 a răspuns:

Sa purtati cu totii o discutie in care sa vorbiti despre lucrurile care va deranjeaza pentru a clarifica situatia.
Cand totul va fi clar, nu vor mai exista neintelegeri daca iti sunt cu adevarat prieteni si doresc ce e mai bun pentru tine.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Singura solutie, cand unul te deranjeaza, este sa-l trimiti la origini. Scuze pentru franchete.

| Crisu a răspuns:

Discuta cu ei si explica-le ca tu faci ce simti, nu ce doresc ei. Totusi, asculta-le si parerea lor, poate au ceva de zis si incearca sa iti capteze atentia. happy

| Nolkyz a răspuns:

Nu te lăsa influenţată şi discută cu partenerul/partenera. În situaţia asta comunicarea este esenţialul. Va consolida relaţia iar bârfele si mânăriile altora nu vă vor putea afecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le zici ca apreciezi grija lor, dar ca ramai la hotararea pe care ai luat-o

| 7Mary7 a răspuns:

Sa vorbesti deschis cu prietenii tai si sa le explici ca te deranjaza ceea ce fac. Daca chiar iti sunt prieteni, vor intelege.

| RăspundLiniștit a răspuns:

=> ca vor sa fie bagati.Si e doar in puterea ta sa-i bagi in ceva (da, ma refer la organul ala pe care il au toate mamele, bine, aproape toate, ca mai sunt acum si unele cazuri in care nu il au)

| Indecenta a răspuns:

Sa nu te lasi influentata si sa faci ce simti tu. Asa se intampla de obicei, poate ei iti vor binele. Insa numai tu stii cat de bine sau rau te simti in relatia respectiva. Asculta-i dar nu te lasa influentata de ceea ce spun.

| pisssuu a răspuns:

Hmm...aia nu iti sunt prieteni adevatari daca nu vor sa te vada fericit alaturi de o fata...si ce pot spune vorbesti cu ei si spuna-le ca tu langa prietena ta esti fericit sa nu se mai bage ca e dovada de gelozie, nu te lasa influentat