| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca mama e, pe zi ce trece, tot mai habotnica?

10 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Afla de ce si apoi comporta-te astfel incat sa stie ca o intelegi, o iubesti si ca ii vei fi aproape orice s-ar intampla.

| giovana a răspuns:

Las-o in pace. Nu e treaba ta. Iubeste-o si las-o sa creada si sa faca ce simte ea. Are acest drept happy

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa o intrebi care sunt cauzele acestei probleme...
Banuiesc ca devine si introvertita si va lipseste comunicarea... poate are o suparare nu stiu.In orice caz... vorbeste cu ea si incearca sa-i intelegi habotnicia.

cami
| cami a răspuns:

Dar ce-ai cu dansa? Fiecare cu credinta si mentalitatea luiwinking Daca tu esti mai mult, sau mai putin ateu, asta nu inseamna ca mama ta, ar trebui sa-ti dea dreptate si crezare. Incearca sa te convertesti dupa ea. Nu-i un lucru rau sa-L slujesti, si sa crezi in Dumnezeu.winking

| maryana5 a răspuns:

Ce inseamna "habotnica"? big grin

| hanry a răspuns:

In primul rand ce inseamna habotnica?

cami
| cami a răspuns:

Ce oameni laughing
cine mi-a dat stupid, poate ca e mai stupid decat minewinking laughing [de fapt cu siguranta]
habotnic=care respectă cu scrupulozitate exagerată prescripţiile religiei.
Ce vi s-a parut asa stupid?
De fapt, chiar stiu cine...cineva care nu a stiut sensul acestui cuvant...deci, nu ma agit prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta o cale de mijloc intre ce vrei tu si ce vrea ea,. O sa mearga sigur.

| Barajag a răspuns:

Mama ta a platit un pret pentru educatia ta si cere unul la fel de mare in schimb.respect-o asa cum e, doar e mama ta.happy

| Linda a răspuns:

Cum se manifesta faptul ca este habotnica?