| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac,daca prietenul meu a mai avut conflicte cu parintii inspecial cu tata, si nu cred ca o sa-l accepte?

21 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Renunți la el, sau la părinți. Greu de crezut că ai tăi îl vor accepta prea ușor.

| Mariana123456 a răspuns (pentru T0T):

Pai da,big grinbig grin mama cred ca da, dar tata..Cum sa fac ca sa-l accepte off

| T0T a răspuns (pentru Mariana123456):

Depinde și de tatăl tău, cum e el ca om și ce fel de conflicte au avut aceștia.

| Mariana123456 a răspuns (pentru T0T):

Tatal meu iubeste cind omu e serios vb normal la tema.Conflicte de genu, ca noi ne intilneam si iarna s-a intimplat o cearta si tata a auzit de el ca ma numit una alta.Noi ca a tare si toamna ne intilneam dar asa de-a oaia, Iar acum serios ne intalnim, adica avem sentimente unul fata de altul, nu gluma.Si nu stiu cine i-a zis ca el mi-a zis ca daca nu ma culc cu el ma leapada.Dar nu este drept, si tata s-a enervat ft tare.Cam asta e problema,,,

| T0T a răspuns (pentru Mariana123456):

Păi cum de a auzit? Dacă nu este adevărat de ce nu îi explici? Ar trebui să comunici cu el și să afli cine vorbește de rău. Ar trebui să îl inviți și pe prietenul tău să stea de vorbă cu tatăl tău. Oricum, tatăl tău, ar fi normal să te creadă pe tine, că ești fiica lui, nu pe alții.

| Mariana123456 a răspuns (pentru T0T):

Vezi tu, ca eu am 15, si el la fel

| T0T a răspuns (pentru Mariana123456):

Sunteți copii, relații de genul nu vor dura mult, mai ales că e faza cu tatăl tău. Oricum nu știu cum ar putea să se aducă vorba despre lucruri gen culcat la vârsta asta.

| Mariana123456 a răspuns (pentru T0T):

Pai asta zic si eu.relatia merge asa din 2014 toamna, dupa gata, si apoi din mijlocul lui ianuarie pina in prezent

| anonimg a răspuns:

Nu te grabi sa fii cu el; caci un baiat de felul acesta nu este de incredere.

| Țoglă a răspuns:

Dacă erai puțin mai mare, hai că mai existau contradicții.Dar acum ești minoră, depinzi de părinți și trebuie să-i respecți.Ei nu îți vor răul, pur și simplu analizează situația.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Cu ajutorul mamei cred ca.l va accepta si tata! Si prietenul tau va trebui sa aiba un comportament "mai lingusitor" in cazul in care se va intalni cu tatal tau!

| Saveluc a răspuns:

Parintii din totdeauna au stiut si stiu prea multe. In acelasi timp fac cea mai mare graseala, ei nu iti dau libertatea de a te simti ca om ci ca o pasare in colibie. Si tocmai deea multi copii ajung sa faca deferite probleme sau crime fata de parinti. Copii din totdeauna vor ceda uso psihic si nu vor mai avea vreun control. Asta e adevarul. In une ori si parintii au dreptate, daca acel prieten al tau vine in fata parintilor tai cu mainile in buzunar si cu sapca in cap cu ochelari de scafandru si cu pantaloni cu turu in jus atuncii ii apreciez pe ai tai parinti. Acest caz ar fi si daca e invers situatia.

| lex79 a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci nimic. el trebuie sa isi schimbe atitudinea fata de tine si tatal tau.

acuma nu stiu de unde tatal tau afla barfe de genul ala... dar e bine sa verifici pe cine ai in jurul tau.sau pe cine are el si cu cine vorbeste el.

tu de ce iesi cu el daca el te-a ofensat in trecut?
are si tatal tau dreptate si din punctul meu de vedere vad ca iti vrea binele. nu are nimic impotriva cu a avea un prieten, dar sa ai unul care te respecta.

ps: iubitul tau nu a zis ca vrea sa faceti sex?

| Mariana123456 a răspuns (pentru lex79):

A zis, dar nimeni nu mai stia

| Mariana123456 a răspuns (pentru lex79):

Noi am si facut-o, dar totu e ok, de fapt ciclu mi-a aparut doar ca inainte era de 5 zile, acum o fost de 3, dar am inceput sa am asa o senzatie ca parca mii a vomia, mincarea in git imi sta

| lex79 a răspuns (pentru Mariana123456):

Naspa...
poate acele zvonuri erau adevarate... poate a zis el asa ceva unui prieten si de la el a ajuns la atul si la atul si la tatal tau.

esti cam mica sa-ti fi inceput viata sexuala dar de acuma raul e facut. vezi cat de mult te respecta iubitul tau si el sa incerce sa arate asta si parintilor tai.

ce-mi spui tu despre greturi nu pot interpreta in afata contextului, pe care nu mi l-ai oferit.

| Mariana123456 a răspuns (pentru lex79):

In sens cit de mult ma respecta?

| lex79 a răspuns (pentru Mariana123456):

Adica sa nu fii jucaria lui sexuala si in rest sa-l doara fix in pix de tine.

| ElMaestro a răspuns:

Pune-i faţă în faţă şi să se obişnuiască unul cu altul.

| ioanaR25 a răspuns:

Nu asculta de parinti.

| Mihai_Claudiu_1995 a răspuns:

Nu e prea rau sa ai prieten de acum dar e bine sa stii sa te protejezi si sa nu incepi de acum sa te gandesti la ceea ce trebuie sa te gandesti la varsta de peste 18 ani. Cat despre prietenul si tatal tau... E ceva normal ca tatal tau sa fie ingrijprat deoarece iti poti strica viitorul si odata ce sunteti de mult timp impreuna e inevitabil sa nu faceti sex si de aceea el este exigent cu prietenul tau, bineinteles cu ganduri bune.Ca prim pas, prietenul tau ar trebui sa incerce sa ii demonstreze ca nu e asa cum crede tatal tau si sa vorbeasca cu el mai de la barbat la barbat. Ai putea chiar tu sa le incepi intalnirea, chemandu-l pe iubitul tau la tine, in timp ce tatal tau e prin zona iar dupa aceea sa le spui ca ar trebui sa discute putin si tu sa pleci.
Daca prietenul tau nu te respecta... nu iti pierde vremea cu el. Mult noroc! Totul va fi bine!