| madalinanastase a întrebat:

Ce sa fac daca tatal meu are o amanta? sunt foarte stresata mi-e frica sa nu intru intr-o depresie

Răspuns Câştigător
| Bylok a răspuns:

Sincer...sunt cam in aceeasi situatie straight face Mie chiar nu imi pasa. Nu am o relatie cu el tata-fiica.Insa imi pare rau pentru mama... dar asta e situatiawinking Ce as putea face eu?
Sfatul meu e sa nu-i spui nimic...asteapta momentul in care o sa aiba sa iti reproseze ceva si atunci ii arunci faptul ca are o amanata in fata...sa vedem atunci ce-ti mai poate spune.Nu cred ca este un motiv de depresie.Stai calma si continua-ti viata alaturi de peroanele care te fac cu adevarat fericita happy

9 răspunsuri:
| eusicumine_4355 a răspuns:

Da! Raspunsul tau este sa lasi telenovelele! si depresia, si pe tactu in pace.Si sa mananci cereale la micul dejun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai ce face.
Daca ii zici mamei se poate ajunge la divort, nu cred ca-ti doresti asta.
Pur si simplu inchide ochii stiu ca e al naibii de greu si revoltant dar trebuie sa intelegi ca nici-o caznicie nu e perfecta ca in basme.

| bogdanel466 a răspuns:

Solutia e simpla ma. Te duci si il ameninti! Adica ii zici ca stii ca are o amanta... de fapt cel mai bine ar fi sa il intrebi si sa vezi daca nu cumva te minte. Dupaia il faci sa se simta prost ii zici si tu : - Nu tie rusine nesimtitule sa faci asa ceva? Si duapaia ai sa vezi ca daca are ceva inima si te iubeste o sa o lase pe amanta... Si daca asta e vreo fantezie de telenovela te duci in dormeza! Fundita!

| ilovei a răspuns:

Nu ai prea dat detalii.sad De unde sti? Poate ca parintii tai au intrat intr-o monotonie a relatiei, adica ei nu se mai doresc, si isi doresc sa inceapa fiecare vieti separate. Sau poate tatal tau a vrut doar sa vada daca mai are farmecul pe care il avea in tinerete. Poate o sa-i treaca!:*

| iluminous a răspuns:

In situatii ca asta cel mai bine este sa nu te bagi.tu nu sti situatia dintre el si mama ta, asa ca stai deoparte

| harciog a răspuns:

Nu inteleg de ce cind doi oameni se simt excelent ceilanti intra in depresie.

| eurynomus a răspuns:

Cu ce te ar deranja k ti e tata nu sotz sau prieten

| KameliaAura a răspuns:

Vorbeste cu el, eu nu am curaj sa vorbesc cu mama desi sunt in aceeasi situatie.O sa fie mai rau daca nu stai de vorba cu el crede'ma, rau pentru tine

| ChelioSsS a răspuns:

Lasa-l in pace poate are motivele lui...