| BlancaFantasma a întrebat:

Ce sa fac? de 2 ani de cand am fost la dentist mi se usuca buzele mereu si mi se fac bube/pielite care pica si zi de zi apar altele.Nu mai am incredere in mine deloc nu mai suport sa ma vad asa.stau zilnic cu oglinda in mana si ma tot gandesc cu ce sa mai dau ce sa mai fac.cand vorbesc cu cineva tind sa las capul in jos ca nu cumva sa ma intrebe ce am.am dat cu de toate si nimic nu merge.planuisem sa ma duc ieri la un majorat dar nu am putut din cauza ca mi se facusera iarasi pielite.am fost deprimata si am plans toata ziua. n`am curaj sa ma intalnesc cu baieti sau cu cineva caci mi`e rusine sa nu se uite urat la mine.eu sunt fire mai slaba si nu as suporta asta.sunt o fata draguta, dar chestiile astea de pe buze ma innebunesc.si din cauza asta sunt complexata ca nimeni nu se uita la mine niciun baiatcrying ce sa fac? am fost la vreo 4 dermatologi toti mi-au spus numai porcarii.

2 răspunsuri:
| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Buna.nu te speria nu e nimic grav, si toti avem defecte.Probabil a folosit o soluzie care nu era compatibila cu pielea buzelor tale.eu iti sfatuisc sa tai o lamaie pe jumatate si sa ti-o traci pe buze cateva minute(o sa te usture putin)apoi iei un castravete feli si seara inainte de dormire sa iti pui feliute subtiri pe buze pentru 10 minute. dimineaza inainte de a iesi din casa foloseste intotdeauna un lipgloss, un ruj de plante sau fructe si vezi ca dupa 4-5 zile a trecut totul. sper sa iti fie de ajutor sfatul meu(la mine a funzionat)

| lululetty a răspuns:

Try Vaseline. if not works try Carmex or Palmer's. sometimes chapped lips are sexy!