| EuSiDoarAtat123 a întrebat:

Ce sa fac, TPU? Imi place de un baiat, e pe clasa cu mine.Va rog sa imi ziceti ce sa fac.Nu prea am curaj sa ii spun direct deci...
Sa ii trimit un biletel anonim in care ii spun ca il plac.
Va rog sa ma ajutati!
Dau FUNDA.

N-am stiut la ce categorie sa pun si am ales relatii.

20 răspunsuri:
| bambi12313 a răspuns:

Daca tu chiar il placi nu astepta sa treaca timpul si azi il vezi singur si maine cu alta de mana. mai bine vorbeste cu el si da de inteles ca il placi nimeni nu a fost ucis ca a spus cuiva ca il place. incearca sa vorbesti cu el sa-l iei undeva nu stiu intr-un loc mai retras si acolo sa-i spui sau sa faci un gest. daca vei astepta sa vina totul de la sine vei regreta foarte mult. obisnuieste´te de acum sa spui lucrurilor pe nume caci mai tarziu din cauza ca nu ai curajul sa spui sau sa faci ceva vei avea multe de pierdut si nu-ti va placea sa stai mereu in umbra la un momendat si eu era asa nu aveam curajul sa spun sau sa fac ceva dar mai tarziu am inteles ca am avut multe de pierdut iar acum inca incerc sa ies din umbra dar e foarte greu cand vezi pe cineva cu ceea ce tu ti-ai dorit doar pentru ca nu ai avut curajul sa faci si tu ceva.

| Artemis94 a răspuns:

Un biletel anonim nu e chiar cea mai buna idee. Incearca sa vorbesti cu el despre scoala, chesti care le aveti in comun, orice si ar trebui sa se prinda (desi daca nu ar faceo nu mar mira doar sunt baieti laughing ) daca nu se prinde dai cateva apropouri finute si vezi ce se intampla happy

| InUtZaaa a răspuns:

Lui i place de tine? Daca vede ca esti obsedata de el o sa isi bata joc de tine mai bine lasa-l asteapta si vezi ce se ntampla:d poate lui nu ai place de tinewinkingdaca te pl; ace va face el tot posibilul sa iti spuna va face el primul paswinkingBafta:d asta e parerea mea:*

| Cherilyn a răspuns:

E o tampenie sa stai cu un coleg de clasa.
Va afla toata lumea in scurt timp si nu o sa reziste mult relatia.

Dar daca vrei neaparat, merge sa-i trimiti un biletel, dar tot mai bine e sa-i spui in fata.

| miln a răspuns (pentru Cherilyn):

Nu este adevarat eu sunt cu un baiat din clasa de 3 luni jumate si este foarte frumoasa relatia

| DinnAdinnA a răspuns (pentru Cherilyn):

Nu-i asa, eu am o relatie cu un baiat din clasa de 3 ani jumate. Si merge. Si e mai mic ca mine cu 12 zile. Nu are nici o legatura sula cu prefecrtura :d. E o tampenie treaba cum ca " sa nu stai cu unu ca e mai mic ca tine " laughing. Si daca e mai mic ce? ..si daca e mai mare ce? el e acelesi.

| ir3al a răspuns:

Filtreaza cu el si daca merge, si daca intra in joc, va face el primul pas
Uita-te pe aici, sunt articole foarte bune, care iti vor fi de folos

http://godessdiana88sex1.blogspot.com/......um-sa.html

http://www.acasatv.ro/intim/cum-sa-cuceresti-un-barbat-in-3-minute.html

http://www.eva.ro/......38225.html

http://www.prieteni.ro/......0-319.html

| Skeez a răspuns:

Partea cu biletul nu ajuta mereu fiindca s-ar putea ca sa nu ajunga la el si asa tu ai fi prins destul de nasol
Poate ca trebuie sa il iei deoparte, nu sa ii spui direct dar totusi sa vorbesti cu el
Deh eu vorbesc prin mintea unui baiat si mi s-ar parea mult mai OK sa vorbeasca ea cu mine + ca eu daca as primi un bilet nu as crede din prima ca este de la X si nu mi-ar veni sa spun ca o plac chiar daca ar fi asa

Succeswinking

| DianaMirela a răspuns (pentru Skeez):

Un raspuns ca la carte!

| Skeez a răspuns (pentru DianaMirela):

Merci
sper ca e de binewinking

oricum Succes cu baiatul dar ca istoria sa nu se repete asigura-te ca el nu e genul care odata ce i-ai spus sa afle toate scolile din sector... Hai ca ai prins tu ideeawinking

| DianaMirela a răspuns (pentru Skeez):

Nu e un fraier!

| alyzee a răspuns:

Pai un biletel anonim nu prea are cum sa te ajute pentru ca in acest fel nu va afla ca esti tu cea care il placi. Daca chiar vrei sa folosesti metoda aceasta semneaza-te la sfarsit, dar ai grija unde il pui ca atunci cand o sa-l gaseasca sa fie singur si nu inconjurat de alti baieti pentru ca atunci risti sa fii luata in deradere de catre ceilalti, alaturi de baiatul pe care il placi, pentru ca el nu isi va dori sa se simta exclus din gasca si marginalizat, va rade impreuna cu ceilalti, nu neaparat pentru ca nu i-a facut placere ca a primit biletelul, sau pentru ca nu are sentimente prentru tine.
Pe de alta parte ai putea folosi orice alt mijloc de comunicare care nu presupune vorbirea directa fata in fata, adica ai putea sa-i trimiti un mesaj pe telefon, sau pe mess sau facebook, numai sa ai grija sa fie privat, dupa care totul va depinde de reactia lui si cum va raspunde el.
Mult succes.

| miln a răspuns:

Pai nu te impacienta. daca ai curaj sa ii spui spune-i, daca nu incearca sa ii dai de inteles ca il placi si aasteapta sa vezi daca si el iti da semne ca te place

| DiaVp a răspuns:

Mai intai incearca sa-l citesti, sa vezi ce personalitate are, cu cine a fost intr-o relatie, ce hobby-uri are, cum se comporta cu tine etc. daca este timid, nu-ti va spune, daca este nesimtit, isi va bate joc de tine la greu, daca este un tupeist va putea sa faca orice deci...sa nu fi surprinsa daca o sa-ti murdareasca geaca sau sa te insulte tot timpul si alte chestii de genul acesta. daca se intampla sa ai un frate, nu-i spune nimic, pentru ca s-ar putea sa-i zica unui alt baiat sau chiar baiatului de care-l placi. daca iti va spune ca te place, nu fi foarte entuziasmata. poate l-au provocat baietii sa faca acest lucru.nu se stie niciodata.nu se stie nici ce este in capul unui baiat.

Sper ca te-am ajutat.

| Larisuk128 a răspuns:

Daca ii trimiti un biletel el nu va sti de la cine e si nu vei rezolva nimic. Pune o prietena sa i spuna sau trimite i un biletel, dar sa ti scrii numele pe el.

| Ely3 a răspuns:

Heyy...eu una as zice sa nu ii spui din primaa..incearca sa o iei incet..adica : vorbeste cu el pe mess..devin-o cat mai apropiata de el..shi cand va veni mometul ai putea sa ii spui. Funda?:*

| ciprian2 a răspuns:

Date si tu pe langa el si daca se da si el pe langa tine atunci te iubeste si el! FUNDA plzzzzzzzzzz

| DianaMirela a răspuns:

Am avut aceasta problema, si le-am spus secretul la cateva fete, care..., dar el era cu 2 ani mai mare decat mine, adica clasa a7-a, si una a spus asta de fata cu el si mine, care a aflat toata scoala aproape. Apoi, cand era fata aceea cu el l-a intrebat ce parere are despre mine, daca ma place, si... Fa si tu asa, nu mai astepta!

| puiutzu22 a răspuns:

Am patit si eu de multe ori asta. Eu as trimite o colega sau un prieten de-al lui sa il intrebe ce parere are despre tine iar daca el simte la fel ar trebui sa i spui ca si tu il iubesti

| MeteoVirgo200 a răspuns:

Hmm iti place de el pai atunci incearca sa vorbesti cu el mai mult sa stai cu el mai mult si poate o sa te placa si el!