| Ancuta_3297 a întrebat:

Ce sa fac? Vreau sa ma ajutati voi! Eu una m-am saturat de mama.Nu stiu cum sa o mai iau? Eu am un prieten de vreo 3 luni si tot nu i-am zis mamei, nu pot sa o fac? Cum sa ii zic? M-am saturat sa tot ma feresc de ea!(am 14 ani si el a facut 18):*:*:*Ajutati-ma voi cu niste idei va rog! Va multumesc!

8 răspunsuri:
| noob a răspuns:

Ce trist ca te-am gasit pe site-ul asta... vorbim noi doi maine

| Teodora20 a răspuns:

Buna! Cel mai bien ar fi sa te duci si sa ii zici exact asa cum ne-ai zis noua. Spune-i ca vreti sa fiti prietene si ca nu vrei sa-i ascunzi asta. O sa o mai inmoaie. Si incearca sa o prinzi intr-o pasa buna. Spune-i ca daca e mai mare stie mai bine sa te protejeze, stie riscurile etc. Nu o sa ii convina din prima, dar daca intr-adevar vede ca va iubiti... o sa cedeze. Sper ca te-am ajutat!

| xxdd a răspuns:

Spune`i normal "mama am si eu prietensmug" dar de preferat sa nu`i spui varsta lui.thinking sau sa o mai scazi. zici ca are si el 15. nu 18

April
| April a răspuns:

Uite, eu ma pun in locul mamei tale, ma gandesc la ceea ce tocmai ai spus si imi vine sa te iau de urechi:cum adica sa te feresti de mama? Tocmai fiindca e mama trebuie sa stie tot ce este important in viata ta.Si nu cred ca s-ar supara ca ai un prieten la cei 14 ani ai tai; a vazut ea si fete mai mici decat tine si care nu numai despre prietenie vorbesc, te asigur. Spune-i tot; iar daca te cearta aminteste-i ca si Julieta avea 14 ani cand s-a indragostit de Romeo al ei! Curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu stii cum s-o mai iei lasa ca o luam noi cumva. E tinara?

| Catalina_7679 a răspuns:

Primul lucru pe care trebuia sa il faci cand te-ai hotarat sa stai cu prietenul tau era sa i spui mamei. eu sunt de parerea ca mama trebuie sa stie...si eu am fost in situatia ta si stiu cum e pentru ca ai impresia ca ea te va certa si iti va spune ca e prea devreme si chestiid e genu asta, dar nu e asa. poate ca la inceput iti va spune ca e prea devreme ca mai trebuia sa astepti, dar treptat o sa se obisnuiasca cu ideea mai ales daca o sa il prezinti, deoarece odata ce mama ta o sa il cunosca si o sa vb cu el si o sa vada ce ganduri are o sa isi schimbe parerea( asta daca baiatul are ganduri bune in privinta ta, iar daca este opus o sa fie greu) dar in principiu nu te mai feri de ea pentru ca nu e bine, bafta in continuare:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta si tu, panati va cere sa faceti sex.si dupa ce vei ramane insarcinata te duci cu vestea cea mare; mama? vei avea un nepoteeeeel.nui asa ca te-am surprins? si ce bine te-am mintit si m-am ferit? doar esti mama mea nu? saaaauuu.cum spune teodora 20.

| Ancuta_3297 explică:

Da, dar mama il cunoaste pe acel baiat l-a vazut odata.si din cate observ nu prea vrea sa ma vada cu el.