| Adriana1019 a întrebat:

Ce sa ii iau mamei si celei mai bune prietene de 8 martie? Dau fundita pentru cel mai buna raspuns

Răspuns Câştigător
| Cineva! a răspuns:

Eu i-am facut cadou(de craciun), o geanta-->cam asa http://www.bizoo.ro/......101081.jpg
si o pereche de cercei. Iii mai poti lua:
-->O carte frumoasa.
-->obiecte decorative(de ce nu; facute chiar de tine)
-->un articol vestimentar
-->Mie mi-a placut mult ideea cartii acesteia; chiar am vrut sa o camand(insa nu am facut`o din pacate); mi se pare ceva dragut, frumos insa nu cunosc continutl, dar iti dai seama ca va avea mari emotii cand o va vedea: http://librarialibertas.ro/carti/5607/cea-mai-buna-prietena
-->Bijuterii
-->Parfum/crema
-->o cana draguta(sunt si cani cu inscriptii gen:pentru cea mai buna prietena; eu am primit si m`am bucurat mult)
-->O esarfa
-->Poti face un film din poze, in care sa si scrii mesaje dragute si sa-l pui pe un cd. 8->
.
Daca inca nu stii ce`si doreste si ce`i place si nici nu vrei sa 'te dai de gol' alege`i un cadou in functie de zodie, sau macar fa`ti o idee!
: http://www.newgirl.ro/alege-cadoul-potrivit-in-functie-de-fiecare-zodie/
Iar pentru mama.
• carti
• parfum
• cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
• bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
• esarfa sau fular
• manusi din piele
• telefon mobil
• aparat foto digital
• rama foto
• fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
• album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
• obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
• antichitati
• geanta sau poseta
• ceas de mana
• portofel
• obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)

• ghiveci cu flori
• buchet de flori
• vaza
• set cesti sau pahare cu model specific sarbatorilor de iarna
• set farfurii cu model specific sarbatorilor de iarna
• obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
• oglinda
• port carti de vizita
• glob zapada
• masa la restaurant pentru parintii tai
• bilete la un concert de Craciun
• magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
• caseta pentru bijuterii
• bol decorativ
• lampa sau veioza pentru citit
• suport lumanare si lumanari parfumate
• set aromoterapie
set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)

13 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nici nu s-a terminat cu sarbatorile de iarna, ca iata! Vine repede 1 si 8 martie. In occident, sunt deja la paste(nu e gluma, chiar au aparut cataloagele cu decoratiuni de paste). Eu nu apreciez cadaourile "de-a gata"-imi plac cele facute manual.

| Mihaela a răspuns:

-Flori
-O rama foto
-O esarfa
-Un parfum

| Ciprian a răspuns:

Un parfum ceva. Ceva care sa le aminteasca de tine

| Adriana1019 explică:

Toate raspunsurile mi-au placut ff mult trebuie sa iau o decizie grea despre cine o sa ia fundita dar toti in afara de Andrei ati merita o fundita

| Adriana1019 explică:

Ma gandesc intre Cineva! Ancutss30 Georgii si JustMe poate mai apar raspunsuri...insa toate rasp ma ajuta

| Cineva! a răspuns:

Multumesc!;*

| Georgii a răspuns:

uite aici cateva texte pe care le poti scrie pe o felicitare: -> http://www.cuplari.ro/......ste-2.html

Mie acesta mi-a placut cel mai mult:

Ziua de 8 Martie imi ofera prilejul potrivit pentru a-ti spune cat de mult insemni pentru mine. Vreau sa-ti multumesc pentru tot ceea ce am invatat de la tine: cum sa daruiesc neconditionat, cum sa am increde in mine. Tu ai fost cea care m-a iubit fara a cere nimic in schimb, tu esti cea care mi-a oferit sprijin si incurajari cand aveam nevoie, tu ai fost mereu alaturi de mine cand viata parea impotriva mea. Te iubesc, mamica mea…

cadou : ai putea sa inramezi o fotografie de familie. Du negativul la un centru de proceasare foto si roaga-i sa o mareasca, apoi du-o la inramat.

- cumpara-i un buchet de flori sau o floare la ghiveci [ pentru ca astea au viata mai lunga :))]

- in ziua aceea ajut-o la curatenie, spalat vase, ca sa aiba si ea o mica pauza.

- fa-i o prajitura / tort daca te pricepi:)

- ii poti mai poti lua o esarfa sau un parfum

| Georgii a răspuns:

Multumesc orkm pentru apreciere! Macar ti-am dat o idee! Bafta! happy

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Mai sunt 2 luni pana atunci laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm... o floare, ciocolata, poti pregati o cina speciala pentru ea si tatal tau, le poti rezerva locuri la un resaturant luxos pe banii tai, poti faci curat in casa si sa ii faci o surpriza, daca ii plac pasarile, i-ai un canar (stiu ca pare o prostie, dar de ex eu cand eram mai mica i-am laut mamei mele un canar pentru ca ii placea mult, si pentru ca zic eu, orikarei fete ii place trilul acestor pasari). poti pune o poza cu voi doua in rama, sau pur si simplu sa ii cumperi ceva ce isi dorea de mult

| Ancutss30 a răspuns:

Mamei ii poti lua o pereche de cercei de argint[cam 60/65 lei] sau o bratara[40lei] si celei mai bune prietene i.ai un colier cu doua jumatati de inimi si tu pastrezi una si ea una:*Sau i.ai ceva... o rama si pune in ea o poza cu voi doua:*Sper ca ti-am fost de ajutor. FUNda:d?

| Kiara a răspuns:

Mame`i ai putea sa-ii iei un parfum. Sigur sa bucurat[a mea sa bucuratlaughing] si o floare;-? Iar la prietena ta ai putea sai iei niste cercei sau un lantisor frumos happy sau o bluzitza cevalove struck.

| JustMe_8616 a răspuns:

Daca este cocheta, ii poti oferi o esarfa frumoasa...doar vine primavara si nu este foarte scumpa, iar culoarea o alegi in functie de ce culori poarta.

Poti sa-i mai cumperi un parfum preferat, o crema de maini (sti ca mamele muncesc mult) alaturi de alte cosmetice pentru intretinere.

Nu te hazarda sa-i cumperi coliere, cercei sau ceva pentru uz casnic...Cumpara-i ceva util pentru ea si ar trebui sa stii de ce are nevoie. Eventual cerceteaza si vezi ce i s-a terminat prin cosmetice. Si nu uita sa-i scrii un mesaj alaturi de cadou care sa-i ajunga la inima.