| bebe_2414 a întrebat:

Ce sa insemne visul? ma puteti ajuta? deci, eram intr-un magazin de masti pentru fete, afara ploua, iar eu nu stiu de ce am mers afara si am plecat de la magazinul acela, eram inbracata in capota de ploaie si ceva ciapilicahee hee dar intre timp si plangeam, si mergeam, mergeam si vad o masina cunoscuta pentru mine, opresc, ma uit la nr de masina si m-am speriat nu am stiut ce sa fac am vazut ca usa e deschisa portbagajul era la fel dar nu am vazut pe nimeni, si dk tot stiam al cui era masina...( masina era al lui un tip de care mi-a placut de el foarte mult, si sau intamplat multe intre noi, dar acum nu mai vb, suntem certati, el are prietena, iar eu incerc sa imi vad de viata mea), ma uitam la masina si l-am vazut pe el langa portbagaj imi zambea, eu m-am urcat in masina, dar nu am vorbit, sa tot uitat in masina, tot imi zambea, iar cand a inchis portbagajul s-a pus langa mine pe scanul din fata si mi-a zambit dulce si ne-am sarutat, apoi a pornit masina si ne-am dus la magazinul de masti am intrat acolo era si prietena lui, noi tot apropiati am ramas mai lipiti unul de celalalt ne-am zambit tot timpul, ne-am facut ochi dulci, ne-am inteles super, m-a imbratisat de faata cu prietena lui, ea nu a zis nimic, si tot asa big grin, ce sa insemne oare acest vis? va mai fi ceva? sau?

2 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Buna.bebe.
in visula tau pur si simplu ti-ai transpus dorinta de a fi cu el sau ma rog, pur si simplu faptul ca iti mai place inca de el a dus la un vis de genul asta. tot ce iti pot spune este ca tu inca te gandesti la el, chiar daca poate nu vrei sa-ti recunosti nici tie si ca incercarea ta de a-ti vedea de viata nu prea da roade.
daca va mai fi ceva cu el sau nu, numai voi doi puteti sti sau afla, dar din moment ce el are prietena, nu cred ca ar fi corect fata de ea sa te bagi intre ei.
totusi, ati putea sa renuntati amandoi la orgolii si sa va impacati, macar ca si amici si mai departe cine stie ce va fi, pentru ca se pare ca gandul la el iti mananca destul de multe resurse tongue
bafta tongue

| Charina a răspuns:

Se intampla foarte des ca atunci cand ti-e sete sa visezi ca bei, sau cand ai pofta de ciocolata sa visezi ca mananci ciocolata. visul tau poate insemna ca tu il vrei crezand ca acum relatia ar merge mai bine. Am o carte pentru vise. ca si eu le consider importante. Scrie ca daca visezi "masca purtand" - vei insela pe altul iar "masti mai multe"- vei fi inselat...straight face totusi incearca sa dai de el. sa vezi cum ii si cum vorbeste cu tine.