| bogy a întrebat:

Ce se fac sa nu ma mai consum cand prietena mea spune ca un baiat e dragut, si alte chestii de genul asta? cu toate k nu ar reprezenta un pericol pentru relatia noastra. dar totusi nu-mi pica bine.

9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa stai de vb cu ea si explica-i ceea ce te deranjeaza, asa va evita sa te faca sa te mai consumi.Stii ce zic eu important este ca te iubeste si inca mai santeti impreuna, daca era sa fie cu altcineva nu mai erai acum cu ea.Bafta si mult curaj iti doresc.

| psiholoaga a răspuns:

Stati de vorba; poate ea nici macar nu stie ca te deranjeaza. Responsabilitatea ta este sa ii spui ce simti; in acelasi timp, accepta si ca acesta ar putea fi felul ei de a fi, ca nu vede ceva in neregula in aceste remarci si ca sa ii ceri sa se schimbe n-ar fi o chestie tocmai draguta din partea ta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa-i spui ca te deranjeaza. In mod normal, ea n-ar trebui sa mai spuna asta de fata cu tine. Si incearca sa te educi in a avea incredere in prietena ta.

| copilu a răspuns:

Ai avea 2 variante asta depinde d tine sa i faci cum iti face ea sau ...sa ii spui k te deranjaza

| tatiana a răspuns:

Daca tu ai incredere in prietenul tau atunci sa nu-ti fiie frica de astfel de prietene.Consumul psihologic dauneaza starrii psiho-emotive si tu devii stresata, nervoastra si asta o simte partenerul tau, si nu se va regla cu succes.Fii predenta.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nu poti sa faci nimic.

| fabiola a răspuns:

Sa te gandesti ca tu poate ai mult mai multe calitati decat acela de a fii dragut.Incearca sa vezi partea plina a paharului ca sa nu cazi in patima geloziei iar faptul ca incerci sa iei masuri este un prim pas important!

| nicky a răspuns:

Spune-i ca nu-ti place sa o auzi cum vorbeste despre alti baieti si sunt sigura ca nu va mai face comentarii, cel putin nu de fata cu tine.

| lia a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ar fi mai rau daca s-ar uita lung dupa baieti si nu ar face nici o remarca. Atunci ar tr sa existe dubii... Nu este placut, este si normal doar sunteti impreuna, dar sunt convinsa ca daca comunici cu ea se vor rezolva toate problemele.