| SERIALS a întrebat:

Ce se intampla cand dai marturii false si invinuiesti o persoana distrugandu-i viata?

Deci un barbat a fost arestat in Italia din cauza ca fiica-sa de 18 ani l-a dat pe mana politiei zicand ca el ar fi violat-o. Barbatul de mult timp nu mai locuieste cu ex-sotia si fiica-sa. Cele doua se pare ca au alcatuit o poveste credibila, sper sa nu fie adevarat ce au zis, totul din cauza ca nu le mai da bani tipul.
Deci, ce se va intampla daca tipele au facut un complot?
Si cum naiba o vor controla sa vada daca a fost sau nu violata? Ca oricine poate spune minciuni numai rau sa faca? Ii vor distruge viata sarmanului om.

Spre exemplu, daca cumva se va afla ca nu e adevarat? Ce va pati fiica-sa? Eu as inchide-o pentru marturii false, nici cu amenda nu ar scapa. Cum poti sa distrugi viata tatalui tau din cauza banilor? Nu pot intelege asa persoane.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca se dovedeste ca a mintit si a depus o plangere penala neadevarata atunci poate fi condamnata pentru inducerea in eroare a organelor judiciare.
Daca o persoana minte ca martor intr-un proces atunci poate fi acuzata si condamnata pentru marturie mincinoasa.

| mgtow a răspuns:

Ala poate sa ceara un control medical sa ateste, dar asa e Italia si Spania sant belele cu femeile alea mint din orice si politia le crede, de aia spaniolii le taie gatul si dupa 3 sau 5 ani de puscarie sta la casa lui. Oamenii bazati pe ei nu se mai complica cu femeile sta singuri