| anonim_4396 a întrebat:

Ce tratament trebuie luat ca sa ramai insarcinata?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

De ce trebuie sa iei ceva ca sa ramai insarcinata?
Poate ca poti ramane insarcinata... dar nu se-ntampla cand vrem noi... Daca trece ceva vreme si nu ramai insarcinata si esti hotarata sa faci un copil, apelezi la sfatul uni medic de specialitate, care-ti va arata pasii pe care trebuie sa-i faci...nu este usor, dar nici foarte greu...In ultimul timp multe femei refuza gandul la nasterea unui copil...si culmea, poate, ele pot concepe unul...Asa este viata...totul se face cu multa vointa...SUCCES!

5 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi la ginecolog, iti va face analize, va vedea despre ce este vorba si iti va da tratament daca va fi cazul. Nu lua medicamente din auzite, pot sa iti faca rau. Bafta!

Bula
| Bula a răspuns:

Prima data trebuiesc facute o serie de analize, atat la femeie cat si la barbatul partener.
Daca AMBELE sunt ok, se cauta eventuale alte motive (incompabilitate fizica, de programare, cat si cunostintele de baza despre sex (de ce nu, s-au mai gasit si multe asemenea cazuri! )
Ultima data ramane fecundarea artificiala / controlata.

| cribus a răspuns:

Doar un medic ginecolog iti poate raspunde!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce tratament trebuie luat ca sa ramai ansarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CONTRA.CONTRA