| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti?
a veniti niste oameni la noi la scoala si ne-a aratat mai multe uniforme. Ce ziceti? sa port una dintre ele?

Răspuns Câştigător
| cely a răspuns:

SIGUR CA DA, E FRUMOS, E DEMN SA PORTI UNIFORMA DE ELEV

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Uniformele au doua roluri principale:
1. sa fie reprezentative pentru institutie
2. sa denota o eleganta celor care le poarta.
Ca elevi, puteti sa va spuneti parerea: cum sa arate uniforma scolii voastre, pe care o veti purta apoi, cu mandrie.
Va fi ale voastre si doar ale voastre!

| kinkyk a răspuns:

"a veniti niste oameni" pune mana pe o carte si pe urma sa te gandesti la uniforma.

assiris
| assiris a răspuns:

Poarta, uniforma nu te va deturna de la scopul tau, acela de a invata, Scolile de azi arata ca niste sorcove, ele sunt instututii unde se merge pentru a invata si nu cluburi de noapte unde iti etalezi ultima moda. Sunt curios cum ar arata armata sau biserica sa apara fiecare in ce-i trece prin cap.

| viorel2c a răspuns:

Pai daca va fi va trebui sa o purtati cu totii, de aceea eu zic sa-ti alegi si sa-ti indemni colegii sa aleaga pe cea care va place mai mult. Fara uniforma cred ca tot nu scapati pana la urma, dar mai bine o alegeti voi.

| bunica a răspuns:

Doamne ce frumoasa era uniforma de liceu de pe vremea noastra.acum se fac multi bani cu, uniformele si sunt devina si anumiti directori de scoala care fac afaceri cu anumite croitorii din care se scot bani frumosi.