| Florinnnn21 a întrebat:

Ceau.
Am 21 de ani si ma obsedează groaznic gandul ca iubita mea nu a fost virgina, a mai avut o relație inainte de mine
Sunt foarte constient de faptul ca nu ar trebui sa am aceste gânduri deoarece, nici eu nu am fost virgin, dar totuși le am si nu stiu cum sa trec peste aceste ganduri obsedante. Ei nu i-am spus nimic fiindca sunt constient ca nu pica bine asa ceva, vreau doar sa nu ma mai obsedeze treaba asta si sa trec peste..Am tot langa ea ce imi doresc, mai putin asta.
Ce sa fac sa nu ma mai chinui în halul asta, chiar o iubesc, si faza e ca la inceputul relatiei n am avut problema asta, cum de altfel niciodata in vechile relatii n am avut o. Nu stiu ce are ea ce nu are, dar avem 1 an de cand suntem împreună si de cel putin 5 luni ma distruge zilnic aproape gandul asta..as fi dat orice sa fi fost virgina, cum pot sa scap de gandurile astea?
...Va rog fara raspunsuri de genul ca sunt prost sau ma rog, ca nu I asa, sunt conștient de toate lucrurile doar ca pur si simplu nu pot sa mi scot din cap gandurile astea obsedante.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Konstantinos99 a răspuns:

Bro sincer:ce simti este normal,pentru ca chiar o iubesti,vrei sa stii ca este doar a ta si ca a fost doar a ta,a fost predestinata pentru tine. Dar avand in vedere ca nu mai esti virgin, nu mai poti cere lucrul asta pentru ca :poate una din fostele tale este cu un tip care se gandeste ca tine, adica ai oferit unei fete aceeasi dezonorare propriu zis si ea se poate afla in stadiul de iubita dar cu alt tip care gandeste barbateste ca si tine. Ce vreau sa zic da e normal sa gandesti asa, nu sa accepti toate lucruriile, trebuie sa le mai si filtrezi, insa trebuie sa accepti ca poate si ea iti doreste ca tu sa fi fost primul, nu doar tu sa vrei ca iubita sa fie la prima relatie. Esti intrat intr-un cerc vicios, trebuie sa o accepti si sa te accepte si ea pe tine asa cum esti. Acepta pentru a fi acceptat, iubeste pentru a fi iubit. Spor!

43 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu esti prost, doar ca involuntar ti-au intrat de-a lungul timpului niste prostii in cap. Cel mai direct si simplu sfat e sa mergi la un psiholog.

| Florinnnn21 explică (pentru Bubico2022):

Faza e ca oricum eu am invatat o absolut tot, cu el din spusele ei a avut maxim 5 6 contacte fiindca era relatie la distanta.

| oSalamadra a răspuns:

Gandesti anormal sincer si nu cred ca o iubesti esti mai degraba obsedat de ea pentru ca daca ai iubi o nu ai vedea-o ca pe o gaura, persoana ei nu s-ar rezuma la faptul ca a mai facut sex, ai trece peste usor ca e doar sex pana la urma. Ma intreb ce fel de sex faceti de ti se pare degradant sa nu fie virgina, de ce e rau ca s-a simtit bine intr-o relatie, erai mai fericit daca stiai ca a avut relatii sterpe si nefericite? Mergi la psiholog si nu o zic cu rautate

| DeMicUnCălător a răspuns:

N ai fost primul și cu siguranță nici ultimul. Accepta asta și ieși la o cafea

Răspuns utilizator avertizat
| persoanatpu123 a răspuns:

Mergi la psiholog

| AliGab a răspuns:

Te obsedeaza ca prietena ta nu a fost virgina? Dar tu ai fost sfant inainte de a o intalni pe ea? Ce traiesti tu acum se numeste ipocrizie si ar fi bine sa iti impui sa iti revii, altfel va fi rau pentru amandoi

| Mitzupitzu a răspuns:

Vezi ca-i unul pe aici care zice el ca aseara a... o virgina. Ia-i ''aproape'' virgina si cupleazate cu ea.
Acum serios : cand si de cine i-a placut ei? De ala (aia-sunt convinsa ca au fost mai multi) sau de tine ca ai strans-o de pe drumuri?
Mergi si fa-ti toate poftele si dupa ce te plictisesti te intorci la ea daca-i convin conditiile puse de tine ( gen iesiri cu fete si baieti eventual 1-2 pensii alimentare. Daca ti se da tutela adu si copii la iubitzica'
Asa se procedeaza.

| Mitzupitzu a răspuns (pentru haileewatson):

''La psiholog mergi?'' Sa constate ce? Ca-i incornorat de aia care se cracaneaza pe unde si cu cine nimereste?

| DrDilavia a răspuns:

Presupun din restul intrebarilor (in special din ultima) ca nu ai avut o virgina dar ca ti-ai dorit sa vezi cum e.
Totusi, ti-ai dorit si o femeie perfecta pentru tine, ceea ce ai gasit, doar ca nu e si virgina, si ti-ai fi dorit sa fie la pachet cu ambele dorinte ale tale, si aceea de a experimenta o virgina si aceea de a avea o relatie perfecta si plina de iubire, te obsedeaza ideea ca nu le are pe amandoua, nu vrei sa renunti la ea pentru a incerca o virgina, dar nu iti place nici situatia ca nu mai ai ocazia sa incerci o virgina.

Exista 2 modalitati sa scapi de gandurile astea:
1. O lasi pentru o virgina si afli cum e, dar cum ti-am raspuns si la ultima intrebare, ai sanse foarte mari sa fii dezamagit cand o sa descoperi ca nu se simte nimic diferit la o virgina, ba din contra, ca sexul a fost chiar prost cu virgina si nimic special. Si colac peste pupaza realizezi ca ai pierdut si iubirea vietii tale pentru o dorinta sexuala.

2. Accepti ca nu este virgina, te gandesti la toate beneficiile pe care le ai in relatie si in viata voastra sexuala si constientizezi faptul ca daca era virgina relatia poate nu mai era asa speciala si sexul nu ar fi fost la fel de bun.

| Florinnnn21 explică (pentru DrDilavia):

Îți mulțumesc enorm pentru răspuns, cred ca a fost tot ce cautam acest raspuns.
Îmi pare rau ca nu mai pot da funda
Mulțumesc!

| DrDilavia a răspuns (pentru Florinnnn21):

Cu drag! Daca doresti sa mai discutam pe aceasta tema poti da mesaj in privat. Numai bine!

| DrDilavia a răspuns (pentru Florinnnn21):

Am vazut mesajul privat, din pacate statutul de junior nu imi da voie sa raspund la mesajele private, lasa-mi in mesaj privat o varianta de contact (Instagram, Facebook, whatsapp, etc).