| Flavianadx a întrebat:

Cei care stati la bloc - cum va intelegeti cu vecinii? Am auzit ca poate fi destul de nasol.
Aveti ghiolbani? Le suportati onomatopeele, ragaielile, mirosurile, muzica, animalele de companie, copiii? Aveti din alea care guița cand fac sex, de se aude din strada? laughing
Va dati buna ziua cand va vedeti?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

În mare, habar nu am cum arată, doar îi salut pe scară și dacă nu suntem acolo, probabil nu dacă nu-i recunosc.
Sunt unii pe care îi știu foarte de treabă, dar și unii care au probleme serioase la mansardă, mi-au dat cu pumnul în ușa pe la 4 dimineața și nu, nu era petrecere de tipul muzicii la maxim, dans, ci doar prieteni jucând jocuri, râzând și bând?
Am avut și vecini certați cu igiena de mă rugam să nu coborâm odată și cam atât.

15 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cu vreo 2-3 nu prea ma bag in seama, de regula chiriasi. Restul sunt chiar ok. Din fericire nu am parte de manelari si imbecili. happy

| Freya1 a răspuns:

Acuma mai am vecini doar la ai mei ca eu nu mai stau la bloc.Dar sincer o singură dată am prins niște vecini de etnie romă ce făceau chefuri si scandal (La ai mei cat am stat erau rare chestiile de genul, dar in schimb vara erau copii in spatele blocului ce te terorizau).
Nu se aud ragaielile nimănui, nici mirosurile nu se simt mai diferit de Cum se simt la casa cand isi fac oameni o mâncare sau un foc.Copii si animalele se aud mai mult la casa, ca la bloc sunt scosi afara asa ca...

| NLS a răspuns:

Am stat la bloc putin peste 6 ani, si tot ce spui pe aici e SF pentru mine. happy

Toti erau de treaba, caci daca altfel ar fi stat treburile, nu m-ar fi prins anul pe acolo.

| Zuzu1991 a răspuns:

Depinde, de noroc, unde am stat inainte, se strangeau la geamul din capatul culoarului o tona de puradei si radeau toata ziua cu gura pana la urechi, de imi venea sa ies si sa ii arunc pe geam (etajul 4)
acum unde stau, mai latra cate un caine noaptea, in rest din cand in cand, pe cate un vecin il apuca gauritul de pereti si batut cu ciocanul... dar nu tine mai mult de o zi, doua

| Flavianadx explică (pentru Zuzu1991):

Ooo da, am uitat de clasica bormasina rolling on the floor

| Legion7X a răspuns:

Depinde de bloc, la mine cel pùțin de multă vreme îndelungată de timp nu se mai aud manele date la maxim, din alt bloc iar asta mă bucură. laughing Scara este curată dpdv al curăteniei iar oamenii îți vad de treabă. Majoritatea sunt învârstă, deci totul este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vecini civilizați in curte, numai că de vecina nu pot face nimic că aude tot, uneori vorbește singura și o aud și eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E zona buna fara petrecareti si tot e naspa au mereu de renovat certuri pe locuri de parcare probleme la comun canalizare tevi sparte inundatii etc
Nu am exagerati dar tot omul mai urla in casa mai vorbeste la telefon beat la miezul nopti etc
Sau vrei sa dormi si alti umbla prin casa in liniste se aude si cand trage apa la baie
Daca esti obosit ai dormi si pe taraba la piata dar cand nu ai somn lucrurile astea te enerveaza
Si ce mai e prost la bloc mosnegi care traiesc cat iliescu au idei vor sa ia decizi te trezesti cu ei la usa ca vor sa faca lucruri noi sa comande ei terenul primariei nu stiu de proprietate cred ca e al lor tot ca au vechime in bloc
Se rezolva daca esti pe pielea ta si le dai niste sfinti dar iti strica ziua oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu interactionez cu vecinii.

| Jus7t a răspuns:

Am stat vreo 5 ani și nu am avut parte de experiențe de genul laughing

| Flavianadx explică:

Ce vecini civilizati aveti. Sau va e rusine sa vorbiti despre ei big grin

| Whitesnake99 a răspuns:

Le-am vazut si le-am auzit pe toate, exact cum zici. Bloc vechi, ce sa faci... Poate intr-un bloc nou sau cartier rezidential de ultima fita e si nivelul social mai elevat. Desi e Romania, nu m-ar mira nimic.

| Hahahaihui a răspuns:

Păi, lumea mai are și treabă, nu-ți face griji și vezi-ți de ale tale căci lumea e rezervată și nu prea stă la discuții pentru a-și conserva caloriile...fiecare mișcare de mandibulă contează.

| Ioan489 a răspuns:

Probabil te-ai incadra perfect acolo.