| ciucalataaerata a întrebat:

Cel mai mare dusman al meu este mama... ce se intampla oare? AJUTORcrying?
intr-o zi eram la bunici cu parintii si ei au taiat porcul(asta s-a intamplat sambata)
mama era putin ametita si m-am certat cu ea luindui apararea tatalui meu... iar ea mi-a zis ca pentru ea nu mai exist si nu mai sunt copilul ei(asta imi zicea cand eram pe drum spre casa) si atunci m-am enervat si am plecat inapoi la bunici si am inceput a plange
iar acum nu mai vb cu ea si nici ea cu mine. vorbeste numai cu sora mea si ma cam deranjeaza chestia asta, dar incerc sa nu-i arat!
ce naiba as putea face?crying
ajutati-ma va rogcrying
va multumesckiss

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Citesc randurile tale la categoria,, familie si relatii" si cuvintele,, mama" si,, dusman" sunt antonime, parca nu pot fi asezate impreuna! Totul in familie depinde de toleranta, respect, intelegere.Toti avem defecte dar daca familia nu ti-o intelegi, nu lupti pentru acea armonie si caldura, totul se duce de rapa! Chiar daca ti se pare ca parintii nu gandesc ca tine, nu gandesc corect, nu ai dreptul sa-i judeci! Schimba ceva la tine si vei vedea in parinti, adevarati prieteni si nu, dusmani!

| ioana1704 a răspuns:

Sa stii ca mama ar trebui sa fie pritena ta nu dusmanul tau. Poate a gresit ea, poate ai gresit tu, trebuie sa mai lasi de la tine. La nervi se pot spune multe si apoi iti pare rau, dar o vorba odata aruncata n-o mai poti intoarce nici cu carul cu 4 boi. Incearca sa-ti ceri scuze si sa stati de vorba. Asta poate lamuri multe! Bafta si Sarbatori Frumoase!

| Detanatar a răspuns:

Desigur ca ea nu s-a simtit prea bine cand a vazut ca il aperi pe tatal tau. A fost o reactie de moment, o sa treaca vreo 2 zile si veti uita amandoua.Incearca sa te apropii de ea si propune-i impacarea.Numai bine!

| andutxza a răspuns:

Roag-o sa te ierte.Incearca sa renunti la orgoliu oricum a fost o reactie la nervi.A si apropo cand ii ceri iertare fii calma.Si daca sa nu te nu te enervezi mai incerca mai tarziu Oricum dragostea pe care ti-o poarta mama ta nu se pate pierde.Si ea are putin orgoliu si asteapta ca tu sa faci primul pas de obicei asa se intampla de obicei s-a simtit rau tinut apararea tatalui tau. II trece oricum nu va rezista fara tine
sper sa te impaci cu mama ta

| daniEL88 a răspuns:

Scuza-mi intrebarea, cand spui ca mama ta era ametita...era de la bautura? Pentru ca una e sa iti vorbeasca bautura si alta sufletul de mama. JooJoo chiar daca de multe ori par ca parinti nu ne inteleg e pentru ca noi, voi adolescenti de azi ati adoptat un stil de viata diferit de a lor, facadu-i astfel pe parinti ca o data la 2 zile sa se intrebe"ce sa mai fac cu copilul asta? cum sa ii mai vorbesc sa inteleaga ca ii vreau binele?" Ai rabdare, eventual cedeaza pentru a ii fi mai usor si ei sa vorbeasca cu tine. Sarbatori fericite!

| tvictory68 a răspuns:

Trateazo cu indiferenta citeva zile si o sa vezi cai trece

| DE3a94 a răspuns:

Si eu is aproape aceeasi situatie
nici eu nu am gasit inca un rasp la intrebarea ce as putea face...
eu nici cu taicamiu nici cu fratimiu nu ma inteleg deloc! nu exista zi fara cearta! solutia ar fi sa pleci cateva zile undeva poate o sa i se faca dor de ubatting eyelashes
sper sa te impaci cu mama ta!:*

| Ahaaaa a răspuns:

Incearca sa renunti la orgoliu si sa faci tu primul pas, intreab-o de ce e suparata pe tine si ce ar trebui sa faci ca sa va impacati. nu merita sa fiti certati si stiu ca e greu sa vezi ca una din cele mai importante persoane din viata ta nu iti acorda atentie. lamureste situatia prntr-o discutie calma fara certuri, pe un ton cat mai calm, doar e mama ta si te iubeste mai mult ca ori-ce pe lume, chiar daca uneori nu demonstreaza asta. poate asteapta sa vada cat de importanta este ea pentru tine si sa ii arati ca iti pasa.

mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cand ma ce cu taicameo in 5 min se poarta ca si cum nu s-a vfi inamplat nimic. da cu mama...cryingpoate trece 1 sap fara sa imi zica ceva!sadasta ii nasol.nu stiu mai ales ca se apopie Craciunu '
ar trebui sa uiti ce s-a intamplat si sa megi mai depare sadvb calm! succes si sarrbaori fericite:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca e dusmanul tau cel mai mare cum de nu te-a strans de gat la nastere? te-a mai si crescut pana acu,? cum? de ce?