| Shara988 a întrebat:

Chiar dacă am 16 ani sunt foarte atașată de mama, mulți îmi zic ca nu e normal la vârsta mea dar eu o iubesc mult pe mami.Voi ce părere aveți, credeți ca e normal la vârsta mea?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimic rau sa iti iubesti parintii la orice varsta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E foarte bine sa fii atasata de ea. La 16 ani, ca domnisoara, ai destul de multe incercari, iar o prietenie cu mama ta te poate tine pe drumul cel bun.
Esti inca un copil, e chiar bine sa fii asa.

| Miruna333 a răspuns:

Da, este normal si frumos sa fii atasat de parinti, in limite normale.
Cum s-a precizat si ma jos, daca plangi in lipsa ei si alte lucruri de copil mic vulnerabil, clar nu este sanatos si ok pentru tine. Daca nu ii dai spatiu, nu ai activitati cu alte persoane si vrei sa stai doar cu mamica, asta iar nu este normal pentru varsta ta.
Nici nu ai explicat ce inseamna foarte atasata.

| 1onur a răspuns:

Este absolut normal să-ți iubești mama ori care țiar fi vârsta.

| eliancodrut a răspuns:

De ce sa nu fie normal?

| GirthD a răspuns:

Da, este normal. Acum depinde cat de atasata, daca plangi ca esti departe de ea 6 ore, nu, nu este normal

Dar sa ai o relatie sanatoasa cu parintii este extrem de benefic.

Nu asculta de feministele care te indruma altfel. Alea si-au distrus singure viata si doresc sa aiba companie tragand si alte fete in jos