| doctorita a întrebat:

Ciao si multumesc anticipat celor care isi vor face timp sa imi raspunda sau cel putin sa isi dea o parere,
Sa trec la subiect eu am o relatie in care iubitul meu este dependent de mama lui.Noi suntem in Italia si stam cu mama lui si cu bunica lui care a suferit o interventie chirurgicale si nu poate sta singura in Romania asa ca trebuie sa stea cu noi aici.
Eu muncesc si sunt si la Facultate deci sunt o fata de casa
Tin sa precizez ca nu sunt eu singura iubita care a avut-o si cu toate a avut aceiasi problema, sa trec la subiect noi numai avem intimitate, numai comunicam deci numai sunt o pereche pe departe cu gandul, tot ce zice si ce face mama lui e foarte bine si are intodeauna dreptate in schim eu nu niciodata dar la sfarsit tot eu am drepatate, avem cunostinte comune care imi dau dreptate dar el nu considera ca a gresit cu nimic si ca este multumit cu situatia aceasta,
Nu stiu cum sa mai procedez sa fie totul bine ca sincera sa fiu ma bate gandul sa il parasesc pentru ca am ajuns si in postura de a manca un fel de mancare chiar daca nu imi place doar sa nu se enerveze mama lui si nu stiu cat ma mai pot abtine pentru ca femeia nu este toate facultatile mintale si ar fi in stare sa doarma cu baiatul ei in pat doar sa nu il stie cu nimeni, la concluzia asta am ajuns eu! Multumesc anticipat

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ai pus întrebarea acum 3 ore. Te aşteptai la 36789478937 răspunsuri în doar 3 ore?
Ei bine eu am o părere dar am să o ţin pentru mine întrucât văd că eşti nemulţumită de faptul că userii nu sunt la cheremul tău să dea răspunsuri instant aşa cum poate inimioara ta ar dori.
Nu te-ai gândit că poate de-asta şi eşti ignorată de cei din jur? Pentru că ai o părere mult prea bună despre tine şi mult prea proastă despre ceilalţi? Sau pentru că ai aşteptări mult peste limita raţionalului?

| morena a răspuns:

Cand te mariti, gandeste-te ca iti iei barbat cu tot cu familia lui,(deci implicit si masa)! Toate intra la pachet! Deci ca stai cu ea ori te muti, mama lui tot se va baga in relatia voastra! Cunosc genu! Nu pot sa zic decat:tu i-ti cunosti limita suportabilului! Iar baiatul...merita?
Asta e viata care ti se arata inca de pe acum! Asta e viitorul, care tu sti daca il vrei, sau il poti schimba pana nu e prea tarziu! E alegerea ta! Pana mai poti alege, e bine! Mult noroc, e vai avantti, non guardare indietro!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Se cheama ca nu a iesit inca din "Complexul lui Oedip", ceea ce este extrem de trist. Nasoala situatie, cum mama dracu' ai ajuns sa stai cu ma-sa in casa?

| Kylexy a răspuns:

Doar tu stii ce sa faci ca tu il cunosti mai bine pe iubitul tau decat noi, iesi cu el intr-o zi pe undeva si explica-i care si cum sta situatia, daca lasi de la tine nu duce la nimic bun, spune-i ca vrei sa ai si tu intimitate, sa faci impreuna cu el ce va place... daca nu intelege nici dupa discutia pe care urmeaza sa o porti cu el, atunci lasa-l ca o sa o ia pe masa in brate si la 50 de ani

| doctorita explică:

Chiar este posibil sa nu avti macar o parere despre acest caz...nu ma asteptam!

| TormentOfSins a răspuns:

Dupa ce am citit cu deosebit interes sunt uimit ce fac fetele sa stea cu un baiat.

Mi-a provocat o scarba caracterul prietenului tau de nu am cuvinte.

| BeBBeN1SR a răspuns:

Trebuie sa discutati serios! Arata-i ce crezi, nu lasa de la tine. Sa-l pui sa aleaga intre voi 2, nu o sa poate, si e normal. Insa spune-i ca dat fiind faptul ca sunteti un cuplu trebuie sa va purtati ca atare, fara alte dileme. Deciziile se iau la comun, indiferent ca-i convine sau nu! Daca vrea o rel serioasa, ar trebui sa puna in balanta deciziile pe care le ia, si sa te puna pe tine pe primul loc. Poate maine poimaine o sa faceti un copil. O sa i aleaga maik sa numele? O sa ti spuna maik sa cum sa cresteti copilul pana la 18 ani? Sau. o sa ia maik sa decizii in legatura cu ce se intampla intre voi? Explica-i, ca asa nu se poate. O familie e formata din sot, sotie si copil! Stati impreuna, e acelasi lucru... Restul, gen maik sa, maik ta, verisoara ta, matusa lui sunt doar membrii in cercul vostru! Voi contati unul pentru altul.

Nu renunta fara sa incerci macar sa rezolvi... Daca nu si baga mintiile in cap, pleaca fara sa te uiti in spate si gaseste ti un barbat adevaratwinking

| johnydark a răspuns:

O viata in care trebuie sa induri si sa accepti ca altcineva are dreptate nu este viata. Daca el considera ca mama lui e asa de importanta pentru el ar fi trebuit sa se gandeasca la asta inainte sa te puna in postura asta.Ai o singura viata care merita traita, pretuita si sa fii iubita, chiar asta iti doresti sa ai pe cineva care sa te conduca si sa ia mereu hotarari pentru tine. Sfatul meu traiesteti viata libera fara restrangeri si vei gasi pe cineva care sa te merite si sa te pretuiasca cum esti tu si fara sa fii nevoita sa te supui. Femeile au luptat pentru dreptul lor la vot si la egalitate nu te lasa invinsa. Succes sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca tu singura ar trebui sa-ti sustii parerea; ai deja o parere si e ok. Nu-ti ramane decat sa o sustii!
El e multumit asa. Daca tu nu esti multumita ia atitudine. Nu mi se pare normal sa rabzi toate astea. Asta nu e viata pentru tine; daca pentru el e, s-o traiasca!
Ori va mutati ori va despartiti!

| andreeadeea_4193 a răspuns:

Sa stii ca si eu am avut o situatie asemanatoare cu a ta.am fost in Italia cu prietenul.am stat tot cu mama lui.si din cauza ei am venit acasa ca nu mai puteam sa suport situatia. Eu cred ca solutia ar fi sa va mutati sa fiti doar voi 2.ca el sa nu mai depinda de mama lui. Cel putin noi asa vrem sa facem...Ai grija de tine. pup