| anonim_4396 a întrebat:

Cine si-a intocmit arborele genealogic? Ma intereseaza sa stiu cum se procedeaza ( detalii) si daca exista programe, siteuri pe Internet care ar fi eficiente.

2 răspunsuri:
| cameliastiucevreau a răspuns:

Am incercat o data dar m-am plictisit si am renuntat. Chestia e sa o iei de la copii(sora tu,frate) apoi tata mama,surori, frati,mama, tata, bunica, strabunica, strabunica strabunicii laughing ale tatalui si apoi cu mama tot asa mama tata sora frati... etc sa dezvolti cat mai mult familia.O iei cu pasi mici si repezi sper ca te-am ajutat aa funda?

| morningstar a răspuns (pentru cameliastiucevreau):

Aveam idee ceea ce trebuie sa scriem cand facem un arbore genealogic, dar m-ar fi interesat modalitatile de intocmire a unuia. Adica: ai cautat in ce arhive sau ai gasit pe net, pe siteuri, carti, etc. Asta m-ar fi interesat.