| maliska777ma97 a întrebat:

Cit costa inregistrarea casatoriei in Romania?

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Depinde. Daca vrei sa te casatoresti la o data pe care ti-o pune statul nu costa nimic. Acum, daca vrei sa o faci mai repede, uite care-s preturile. Daca vrei in 25 zile este 700 lei, in 15 zile 2100 lei, in 5 zile ii 3500 sau in 24 de ore/ 5600 de lei. Daca vrei si muzica, si sala de eveniment, etc, costa bani in plus.

| maliska777ma97 explică (pentru AlexSalling):

Multumesc mult m-ai ajutat dar de exemplu in ce timp adica cam data sau peste cut timp te poate pune statul?

| AlexSalling a răspuns (pentru maliska777ma97):

Nu va fi prea curand. Pot trece luni chiar, depinde cu ce ofiter de stare civila te intalnesti si cand ii pica la ala pe chelie. Mai bine dai 700 de lei si in 25 de zile stii sigur ca vei fi legal casatorit cu persoana pe care o iubesti.