| DenisaNicoletaG a întrebat:

Comunici cu ușurință cu persoanele de sex opus?

44 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu cu ele, da, ele cu mine, nu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| DenisaNicoletaG explică (pentru OldSoul):

Nu te cred laughing

| RobertMoon a răspuns:

Da, când eram mic am fost crescut de femei și pot spune că mă înțeleg mai bine cu persoanele de sex opus laughing + că la facultate am fost într-o grupă in care eram 2 băieți și aprox 20 fete... welcome to heaven big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc usor, parca ar fi extratereste pentru mine

| Anca32 a răspuns:

Din copilărie încă da?

| Frank51 a răspuns:

Exact ca si cu orice alta persoana.

| ScriitoareaDepresivă a răspuns:

Nici cu mine nu pot să comunic ușor, pot spune că eu și cu persoana mea suntem într-un continuu război. Nu cred că mai e nevoie să menționez că sunt antisocială. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ușor decât cu cele de același sex.

| Plato a răspuns:

Bineînțeles.
Nu sunt tot oameni?

| DenisaNicoletaG explică (pentru RobertMoon):

Te înțelegeai bine cu acele 20 de fete?

| DenisaNicoletaG explică (pentru Plato):

Sigur ca sunt

| Plato a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Atunci de ce as avea probleme?

| Adry05 a răspuns:

Da, uneori chiar mai usor decat cu fetele.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Plato):

Uite, de exemplu eu, ma înțeleg mai bine cu băieții, deci comunic super bine cu sexul masculin.
Fiecare suntem diferiți...

| RobertMoon a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Da, mă înțelegeam foarte bine, mereu ne ajutăm la examene sau cu chestii, mâncam împreună, vorbeam liber și după ce am terminat am rămas în relații bune...nu am rămas în anonimat. La liceu am avut în clasa mai multi băieți decât fete, dar nu m-am înțeles așa bine cu ei + că după ce am terminat liceul și-au făcut grup și m-au bârfit pe la spate și au spus vorbe urâte gratuite ceea ce aici nu mi s-a întâmplat niciodată.

| SilentRain a răspuns:

Aha '

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, de fapt nu comunic cu nimeni, mediul virtual nu se pune.

| Plato a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Timiditatea fata de sexul opus nu poate fi justificata.

| Ofiintă a răspuns:

Personal, da. Nu am retineri, nu inteleg de ce as avea retineri.

| Drimmero a răspuns:

Da, nu am probleme de comunicare, ma obisnuiesc repede cu strainii sau strainele.

| Lizuca1234 a răspuns:

Depinde...de starea mea in acel moment, dispozitia de conversatie. daca e o persoana noua, am tendinta de a o analiza cap-coada.neincrederea isi spune cuvantul aici. Dar in general, e ok, pot dezbate cam orice subiect happy

| CdeMetal a răspuns:

Ma inteleg in egala masura cu ambele sexe, depinde cum se comporta ei cu mine.

| RAY a răspuns:

Nu comunic cu sexul opus, nu vad rostul, asa cum nu vizitez salonul auto a lui volkswagen pentru ca nu-mi permit sa imi cumpar o masina de acolo asa nu vad ce sens are asta, vorbesc daca e vorba de afaceri, discuti amicale despre stiinta atat, in rest e pierdere de timp, fetele te folosesc ca tampon emotional daca nu le atragi fizic

| Violleta2022 a răspuns:

Da, comunic foarte usor.

| relian a răspuns (pentru RAY):

laughing e bun, ai dreptate, dar nu e vorba doara de comunicare cu femei din astea tinere laughing poti comunica cu femei stiu si eu de varsta mamemi tale sa zicem.
Asa cum poti comunica cu barbati ca si taicatu, ca doara nu comunici doara cu cei de varsta ta.
Deci unde ti se pare mai usor, sau mai accesibil? Nu stiu daca fata care a intrebat se referea strict la ceva sau in general.

| RAY a răspuns (pentru relian):

Eu nu comunic cu nimeni ca nu vad rostul, e pierdere de timp, mai bine citesc o carte si citesc gandirea unui om cult, inteligent decat sa vorbesc cu prosti infecti

| danaieladaniela a răspuns:

Da n-am probleme

| Georgexyz99 a răspuns:

Nu prea. daca vrei sa vorbim despre asta, hai sa vorbim in privat