| Xcxtips a întrebat:

Copilul are o mica infecție la unul dintre degete.Eu eram Intr o alta camera în timp ce soția îl chinuia iar el tipa că-l doare prea tare și să se oprească. Am întrebat doar ce-i face.mi-a explicat iar următoarea mea reacție a fost sa aduc un recipient cu betadina cu gândul că nu o sa -l mai chinuie, când l-a văzut soția a putut să spună foarte iritata."Du-te de aici...du-te cu el de aici..mergi și adu un șervețel ce vrei sa fac cu el" I-am spus că nu mi se pare ok sa mi se adreseze așa, iar ea foarte indiferenta mi-a spus că nu mi-a greșit cu nimic si că trebuia să plec că-i pătăm pătură menționez că acel recipient era închis, i l-am întins și nici măcar nu a vrut să pună mâna pe el. Acum vă întreb foarte obiectiv, daca eu simt că am fost jignit cu această remarcă nu e normal sa fiu înțeles și validat din moment ce am.rugat o sa nu mai vb așa pe viitor?

5 răspunsuri:
| Xcxtips explică:

Și doi vi se pare normala aceasta exprimare la adresa partenerului sau considerați că este o exagerare din partea mea
?

| sierra1 a răspuns:

Chestia asta (excesiv de minoră) ar trebui s-o discutați IMPREUNĂ

| adryang78 a răspuns:

Sincer, asta denotă lipsă de respect din partea ei, MAI ALES că totul s-a petrecut în fața copilului. Ar trebui să aveți o discuție serioasă între patru ochi, fiindcă nu e în regulă deloc.

| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori spuneai ca ai? laughing

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Stai tu cu copilul care plange si incearca sa-l calmezi/pansezi. Pe urma vezi cat de calm poti raspunde cuiva.

Te-a trimis la plimbare, nu te-a trimis la Dr acu in praznic. Ce floare delicata esti!