| Andrei26111999 a întrebat:

Cred ca bărbații sunt obsedați de aspectul fizic al unei femei deoarece asa au fost educați din familie, dar cred ca un barbat poate sa aibă mai multe pretenții adică femeia sa aibă caracter bun, sa fie loiala, să aibă un statut social mare, sa aibă masina și apoi aspectul fizic, cred ca ar trebui sa le punem la respect pe femei și să nu le mai permitem sa se folosească de noi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Încă un frustrat care vrea să pedepsească femeile pentru că el nu reușește să-și găsească niciuna.

| ioana748 a răspuns:

Fiecare poate alege ce doreste.
Nu te oprește nimeni sa ai criteriile tale personale in alegerea unei partenere.
Nu trebuie sa generalizam.
Nu toti oamenii sunt la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge ce vrei tu.

| Madaxo97 a răspuns:

Cam multe pretenții, nu crezi? Nu ai voie sa ai anumite pretenții decât dacă oferi si tu același lucru. Vrei femeie si frumoasă si bogata si muncitoare cu job bun, si cuminte, si cu mașină, păi trebuie sa fi și tu de nivelul ei, sa ai aceleași calitati și stil de viață ca al ei.
Înțelege odată pentru totdeauna că o femeie de nota 10 nu va sta niciodată cu un bărbat de nota 5, și vice-versa.
Coboară puțin pretențiile, uită-te in oglindă la aspectul fizic, si la statutul social, studii si in portofel și fix așa trebuie sa fie si femeia ta, este oglinda ta. Nu va sta o asemenea femeie cu tine, ești cam plin de tine cu ditamai ego-ul de crezi asta, ce ai tu de oferit unei femei? Ca am înțeles ca nici job bine plătit nu ai, probabil lucrezi pe minim pe economie de nu ai bani nici sa pui 2 dinți, tu cauți femeie sa te întrețină ea pe tine? Visezi frumos laughing dar nu se va întâmpla niciodată.
Sa le pui la respect tu pe ele? Sa nu se mai folosească de voi? laughing femeile precum cele menționate de tine nu se folosesc de nimeni pentru ca au totul deja, sunt independente, nu le trebuie banii unui tip cu minim pe economie, și vor sa sărute un bărbat cu toți dinții in gură.

| MrAM a răspuns:

Depinde ce cauta un barbat. Ca barbat esti programat de la mama natura sa fii atras de sexul opus cu scopul de a procrea. Suntem atrasi de anumite aspecte fizice ale unei femei involuntar si asta nu ține de educație. Astea sunt doar chestii basic care ajuta la perpetuarea speciei. In schimb, avand in vedere ca am evoluat puțin intervin si alte principii, valori si obiceiuri subiective. Practic cand un barbat obține sex cauta și ce ai enumerat tu dupa.