| IonescuMirela0 a întrebat:

Cred ca m-am îndrăgostit de prietenul meu cel mai bun... Cum sa fac sa scap de asta? Nu vreau sa stricam relația de prietenie.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu exista prietenii între băieți și fete, cineva întotdeauna se îndrăgostește. Evita-l pe viitor.

| relian a răspuns:

Nu prea exista doar prietenie intre un barbat si o femeie, mai devreme sau mai tirziu inevitabilul se va produce laughing deja la tine s-a produs.
Nu te astepta ca o sa ai un prieten barbat toata viata, deci doara prieten.
Nici daca ambii, ati avea partener, nu va merge, vor apare discutii, barbatul este barbat, femeia altceva, unul din ei va privi pe alantu la un mom dat altfel.
Chiar daca la inceput este ok, poate nici nu ai astfel de intentii, dar la un mom dat patesti ceva, stiu si eu de suflet de mai stiu eu ce, asta e linga tine, ceva se intampla, o sa il privesti altfel.

Si chiar daca sa zici nu-i spui, o sa se observe la un mom dat la tine ca esti schimbata.
Sigur nu o sa stai tu linistita laughing o sa incerci ceva mai mult pana cand respectivu se va prinde cum sta treaba.
Apoi sa spunem ca nu se prinde, cum o sa continui tu relatia asta de prietenie, cand hormonii tai deja zic altceva?

Daca te indragosti de ala, atunci mergi mai departe, schimba relatia, din prietenie fa-o intima, merge merge, nu, asta e, ramaineti prieteni dupa laughing
De scapat nu mai ai scapare, esti deja mincata laughing Sa scapi trebuie sa te muti in alt oras, dar in cazul asta nu vad ce prietenie o sa mai ai cu el.
Singura optiune este sa va bagati in pat, apoi o sa vedeti voi ce o sa se mai intimple.
Spor la treaba

| anonim3247 a răspuns:

Nu îi spui și te comporți ca până acum.

| simplaexsistenta a răspuns:

Uuf. Pai...crezi sau esti sigura? Cam naspa.

| gogugogugogu a răspuns:

E greu cu rationamentul in asemenea situatii, nu prea poti sa scapi si sa ramana la fel relatia. O prietenie cu beneficii ramane cel mai bun compromis in asemenea situatii.

| LucyiFer a răspuns:

Pleci sau nu discuți niciodată despre ce simți.
Salve!