| Markusfrtt a întrebat:

Cred ca o fata ma place si nu sunt sigur. nu stiu de ce, dar am impresia ca se uita la mine. Odata cand m-am dus in clasa iei ( aveam o treaba) ea era langa usa si s-a pus in fata mea cand sa intru. In alta zi cand era in clasa la ea, s-a intamplat sa fiu pe langa ea, iar ea dintr-o data mi-a pus gluga de la rolling in cap, fara sa ma fi bagat in seama cu ea. Eram cu prieteni si cineva a spus ceva amuzant iar eu am inceput sa rad, sa zambesc mai exact si nu stiu cum s-a intamplat de am ridicat privirea iar ea era in fata mea la vreo 10 metri si s-a uitat la mine si a zambit si ea, eu zambind de la gluma facuta. Mi-a lasat si un com pe fb, daca conteaza =D. Deci ce credeti, ma place cumva? deci?

4 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Te place, indubitabil. Ar fi prea frumos sa fie de fiecare data atat de usor ca in cazul tau. tongue

| vulturul21 a răspuns:

Frate, sunt doua variante de raspuns:
1. Te place dar ii este frica de raspu sul pe care o sa il dai si de aceea nu ti-o spu e;
2. Poate sa te considere ca un frate mai mare/mic si vrea sa va imprieteniti mai bine.
In orice caz, daca si tie iti place fata, vorbeste cu ea pana nu este prea tarziu pentru ca la un moment dat o sa ii treaca. Sper ca te-a ajutat sfatul meu. happy

| nechiforboss a răspuns:

Cel mai probabil te place! Sfatul meu e sa porti o discutie cu ea despre asta si daca simti ca intr-adevar te place, iar tu simti la fel NU ASTEPTA,''baga-te pe ea'' cum s-ar spune.Bafta

| Bella116 a răspuns:

Poate. Vorbeste pe fb cu ea ca e mai usor pentru inceput ca sa vezi cum sta treaba. Dar nu o lua prea direct. Vezi si tu daca aveti ceva comun de vorbit, sau trimite-i un clip sau o poza amuzanta cevalaughing e foarte simplu sa te bagi in discutie asatongue