| Millis a întrebat:

Cred ca tatal meu ma uraste, sau nu stiu, de catva timp in coace ma tot respinge si nu mai vine sa vorbim cum faceam mai demult, nu i-am gresit cu nimic... ce sa fac?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-l ce are.Nu cred ca te uraste.Nu trage concluzii pripite.

| Frrramboise a răspuns:

Buna Millis.
Nu stiu cati ani ai dar presupun ca esti adolescenta. E tatal tau biologic sau tata vitreg? Si eu sunt intr=o situatie asemanatoare..adica. Tatal meu vitreg e un tip de treaba. M-a considerat copilul lui inca de cand ne-am vazut prima data (aveam 6 ani). Eram rasfatata lui.Acum am crescut, in timpul ala au mai venit 2 copilasi pe care ii are cu mama. Ne iubeste pe toti la fel de mult, dar. altfel. Nu se mai poarta cu mine asa ca inainte. De ce? Am crescut. Pur si simplu, sunt adolescenta. Ii e oarecum teama sa nu ...interpretez gresit anumite gesturi de afectiune. Discuta deschis cu el. daca te simti in stare. Daca nu, ai putea discuta cu mama ta ( e muult mai simplu, mamele au un "arsenal" de sfaturi bune).
Bafta multa scumpo big hug

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna Millis,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca te urasta! Sunt sigura ca are ceva pe suflet, dar iti este tatal tau deci nu are cum sa te urasca!
intreba-l daca iai gresit cu ceva sau daca are ceva pe suflet de te respinge!
O zi buna!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna Millis,tatal tau nu te uraste sunt sigura de asta! Niciun parinte nu isi uraste copilul,nu ai de ce sa simti, ca tatal tau te uraste daca ai spus ca nu ai facut nimic si el ca parinte daca avea ceva rau sa iti spuna venea si vorbea cu tine, tatal tau poate are probleme la servici sau cine stie, sigur nu este legat de tine. Poate nu mai vine sa vorbeasca cu tine sa nu iti arate ca are probleme, nu vrea sa te ingrijoreze.Ai sa vezi cand isi va rezolva problemele veti fi ca inainte! ai grija de tine...te kiss

Răspuns utilizator avertizat
| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Poarta o discutie deschisa cu el si afla care e problema...sau vorbeste cu mama ta despre asta si intreab-o de ce tatal tau este asa cu tine.

| SoundWaveR a răspuns:

Cred ca a aflat cv despre tine de care nu-i prea place si din cauza asta.Ex:''Droguri" si alte cacaturi incearca sa vb cu el despre asta dar intre 4 ochi... Daca vrei tu o funda big grin sper ca ti-am fost de ajutor

| Ciklone_Adelina_1980 a răspuns:

Poate tatal tau are probleme si nu vrea sa afle toata familia si ii este greu sa mai fie aceeasi persoana incearca sa il intrebi despre el daca are vreo problema fii tu atenta cu el si poate il poti ajuta cu ceva

| iulian00 a răspuns:

Se poate sa fie bolnav si il doare ceva si nu ti-a spus. Sau... ai facut ceva ai ascuns de el iar tatal tau este foarte suparat pe tine. Nu ma pricep la familie si chiestii de astea si nici nu sunt un orator bun asa ca... am scris si eu ce am putut Bafta sper sa te impaci cu tatal tau.

| dragutzaroxy a răspuns:

Pai...vorbeste cu el intreaba-l de ce nu vorbeste cu tine si de ce e suparat

| cryssalexa98 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vb cu el...sa afli daca l-a suparat ceva ce ai facut sa-ti spuna daca i-ai gresit cu ceva.